SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Superstacja z kolejnymi korektami w ramówce

Superstacja, która od 30 września br. nadaje nową ramówkę oraz zmieniła oprawę i część prowadzących, od 21 października wprowadzi kolejne korekty w programie. Bez zmian będzie nadawać trzygodzinne pasmo premierowe oraz "Interwencję" i "Interwencję Extra" Polsatu.

Article

Po zmianach, wprowadzonych od końca września i wprowadzeniu tabloidowego profilu stacji, od poniedziałku do piątku, premierowe programy w Superstacji były nadawane od 14.00 do 17.00, w pozostałych blokach były pokazywane powtórki tych audycji (poza pogodą, powtórki pasm były emitowane o 6.00 rano, o 10.00, 18.00 oraz 21.00). O 17.00 na antenie pokazywana jest „Interwencja” Polsatu, a o 17.30 „Interwencja Extra”.

Poszczególne bloki składają się z programów „Supernews”, „Supernews Gwiazdy”, „Supernews Interwencja” i pogody, a w ramówce znalazła się także audycja „Superludzie” o historiach niepełnosprawnych i ich pasjach oraz „Emil pogromca mandatów”.

Po korekcie układu ramowego, który będzie obowiązywać od poniedziałku, 21 października br. co godzinę, 20 minut po pełnej (6.20, 7.20, 8.20 itd.) będzie pokazywany program „Supernews Interwencje”, kwadrans do pełnej godziny (6.45, 7.45., 8.45. itd.) – „Supernews Gwiazdy”. Taka sama zasada będzie dotyczyć bloku premierowego (od 13.00 do 17.00), a dalej – bez zmian – również powtórek.

Kanał w nowej oprawie graficznej postawił na intensywną kolorystykę i krzykliwe nagłówki, charakterystyczne dla prasy tabloidowej. Przygotowała ją niemiecka agencja kreatywna Luxlotusliner. Reporterzy przedstawiają swoje materiały stawiając nacisk na sensację i skandal. Przeważa tematyka rozrywkowa, całkowicie zrezygnowano z polityki.

Superstacja z 2,34 mln zł straty i 5,56 mln zł pożyczki

W ub.r. Superstacja, należąca do Telewizji Polsat, zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 12,8 proc. do 11,16 mln zł oraz 2,34 mln zł straty netto (wobec 143 tys. zł zysku w 2017 roku). Nadawca dużo więcej wydał na wynagrodzenia, ma do spłaty 5,56 mln zł pożyczki.

Pod koniec czerwca br. Adam Nowe, członek zarządu Telewizji Polsat został przedstawiony zespołowi Superstacji jako nowy członek zarządu kanału. Tym samym kierownictwo stacji stało się dwuosobowe - prezesem nadal pozostaje Adam Stefanik.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. Superstacja miała 0,167 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,15 proc. rok wcześniej.

Średnia minutowa widownia Superstacji w okresie od 30 września do 15 października br. wyniosła 3,7 tys. widzów. Przełożyło się to na 0,06 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz po 0,03 proc. w grupach 16-49 i 16-59.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Superstacja z kolejnymi korektami w ramówce

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Icjo
Korekty w ramówce? Coś jak puder na syfilis?
16 0
odpowiedź
User
Kurdupel
To tylko kwestia czasu...
11 0
odpowiedź
User
Kropka
Za mało super w "super".
14 0
odpowiedź
User
Virtu
Brakuje by prezenterzy podawali niusy z gołymi klatami, ale to będą musieli ściągnąć uczestników love Island. Zatem poczekam na listopadową korektę ramówki
15 0
odpowiedź
User
valdo
Przecież tego nie da się oglądać.Wywaliłem tę stacje z listy programów i nie będę za nią tęsknić.
9 0
odpowiedź