SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Suplementy diety niedocenione

Polacy rzadko sięgają po suplementy diety i żywność wzbogaconą - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP w maju 2006 roku.

Suplementy diety, żywność wzbogacona, preparaty zawierające witaminy, minerały i inne składniki uzupełniające codzienną dietę, a jednocześnie wzmacniające  organizm nie są jeszcze popularne wśród Polaków.  Zaledwie co piąty badany (22%) przyznał, że sięgnął w ubiegłym roku po suplement diety. Znacznie częściej korzystają z nich kobiety niż mężczyźni. Najchętniej, suplementy diety i żywność wzbogaconą, stosują osoby młode, do 24 roku życia oraz osoby  powyżej 65 roku życia. 

Poczucie osłabienia fizycznego, a także choroba to najczęściej wymieniane powody sięgania po suplement diety. Ponad jedna trzecia badanych (31%) sięga po suplement diety w przypadku spadku sił fizycznych, a co trzeci (30%) w trakcie przeziębienia lub innej choroby. Profilaktycznie, po suplementy diety sięga niemal co trzeci badany (28%).

„Stosowanie suplementów diety nie jest jeszcze popularne w naszym kraju. Wynika to głównie z braku wiedzy na temat korzyści wynikających z ich stosowania. Ponadto w świadomości Polaków suplementy funkcjonują jako drogie preparaty, co nie jest prawdą. Prozdrowotny styl życia jest przecież najtańszym sposobem utrzymania zdrowia przez długie lata” – komentuje Mariola Łącka, z TNS OBOP.

Badanie zrealizowane w okresie 11.05.2006 r. – 15.05.2006 r. na próbie 1003 Polaków w wieku 15 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich PAPI (Paper And Pencil Interview). W badaniu zastosowano dobór próby metodą random-route. Próba jest reprezentatywna dla populacji Polaków w wieku 15 i więcej lat ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, region, wielkość miejscowości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Suplementy diety niedocenione

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Monika
Dziękuję za informacje
9 8
odpowiedź