SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Świat Wiedzy” i „W Sieci Historii” liderami sprzedaży w kwietniu (dane pism popularnonaukowych i historycznych)

W kwietniu br. liderem sprzedaży ogółem w segmencie miesięczników popularnonaukowych był „Świat Wiedzy”. Z kolei wśród tytułów historycznych pierwsze miejsce zajął magazyn „W Sieci Historii” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Sprzedaż ogółem popularnonaukowego miesięcznika „Świat Wiedzy” (Wydawnictwo Bauer) w kwietniu 2017 roku wyniosła 90 892 egz. W porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku była ona niższa o 3,77 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą pozycję zajął wydawany przez Grupę Burda miesięcznik „Focus”. Jego wynik sprzedażowy zmniejszył się o 21,14 proc. do 48 345 egz.

Wśród miesięczników o tematyce historycznej w analizowanym okresie pozycję lidera utrzymał magazyn „W Sieci Historii” (Fratria), który zanotował największy spadek w zestawieniu miesięczników popularnonaukowych i historycznych. Jego sprzedaż ogółem w kwietniu br. wyniosła 17 089 egz., po spadku o 36,10 proc.

Drugi był „Newsweek Historia” (Ringier Axel Springer Polska). Sprzedaż ogółem tego pisma w badanym okresie wyniosła 14 629 egz. (obniżyła się ona o 31,53 proc.).

W kwietniu br. w porównaniu do marca br. wszystkie miesięczniki popularnonaukowe i historyczne zanotowały spadki sprzedaży ogółem, a najwięcej stracił „Świat Wiedzy” - było to 8,25 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Świat Wiedzy” i „W Sieci Historii” liderami sprzedaży w kwietniu (dane pism popularnonaukowych i historycznych)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wojtek
Liczby w tabelkach sa kompletnie pomieszane.
8 8
odpowiedź