SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niemal 1,5 mln zł od społeczności Radia 357 dla dzieci z Polski i Ukrainy. Jest podsumowanie świątecznych licytacji

Ponad 1,4 mln zł: tyle pieniędzy uzbierano w trakcie czterech świątecznych licytacji w Radiu 357. Trwały one od początku grudnia ub. roku, a nowością było to, iż licytować było można przy pomocy smartfona, bez łączenia z anteną. Pomocą w akcji służył Dom Aukcyjny Desa Unicum. Same licytacje antenowe przyniosły ponad 900 tys. zł z całej kwoty.

Fot. Radio 357Fot. Radio 357

Pierwsza licytacja, prowadzona przez Kubę Strzyczkowskiego, odbyła się 2 grudnia, ostatnia – w połowie stycznia 2023 roku. Dochód z akcji trafił do podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja: cała kwota zostanie przeznaczona na wspieranie rozwoju pasji i talentów dzieci polskich i ukraińskich z potrzebujących rodzin.

W środę zespół rozgłośni przekazał patronom informację: łącznie społeczność Radia 357 przekazała na pomoc dzieciom z Polski i Ukrainy 1 424 747,87 złotych. - Kalendarz pozwolił w tym roku na aż 4 licytacje antenowe prowadzone przez Pana Kubę. W ostatnim tygodniu udało się także zrealizować dwie dodatkowe licytacje. Dzięki zaangażowaniu dziennikarzy i pracowników Radia 357 licytacjom antenowym podlegało łącznie 106 przedmiotów, zestawów i wydarzeń. Licytacje antenowe przyniosły ponad 900 tysięcy złotych na pomoc – informują dziennikarze.

Fundacja dziękuje za pomoc

Przez cały czas trwania akcji słuchacze przekazywali też darowizny na konto (z tego tytułu zebrano prawie 40 tys. złotych) i za pośrednictwem strony (ponad 260 tys. złotych), SMS-ów (prawie 80 tys. złotych) oraz licytacji internetowych prowadzonych na platformie Allegro charytatywni: tam wystawiali również swoje przedmioty słuchacze (licytacje w tym miejscu przyniosły ponad 75 tys. złotych).

– Z całego serca dziękujemy całemu zespołowi Radia 357 za zaproszenie nas do tej jedynej w swoim rodzaju akcji i organizację całego wydarzenia. Dziękujemy Słuchaczom za hojność i wielkie serca! Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały przedmioty na licytacje, zarówno na antenie jak i na Allegro Charytatywni – napisali na facebooku przedstawiciele Fundacji Świętego Mikołaja.

 

W tegorocznej odsłonie akcji wprowadzono pewne nowości. pewne nowości. Po pierwsze: niekoniecznie trzeba było dodzwonić do Strzyczkowskiego, żeby wylicytować dany przedmiot. Propozycję przebicia ceny przyjmował bowiem automat, a licytujący mogli wbić proponowaną kwotę bezpośrednio z klawiatury smartfona. Po drugie – w aukcjach pomagała będzie Desa Unicum, gdzie (na internetowej stronie) można było oglądać i licytować przedmioty.

Przeprowadzone rok temu akcje bożonarodzeniowe Radia 357, m.in. trzy licytacje na antenie rozgłośni, przyniosły 1,3 mln zł na cele charytatywne. Prawie 400 tys. zł przyniosła sama licytacja zestawu czapeczek wszystkich zespołów Formuły 1.

Aktualnie na Patronite rozgłośnię wspiera ponad 49,2 tys. użytkowników, którzy deklarują miesięczne wpłaty w wysokości ponad 878 tys. zł. Ogółem stacja zebrała na swoje funkcjonowanie 19,7 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Niemal 1,5 mln zł od społeczności Radia 357 dla dzieci z Polski i Ukrainy. Jest podsumowanie świątecznych licytacji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
patronat
I brawo!
odpowiedź
User
Mich
Niezawodnie. Brawo. Profesjonalnie, efektownie i efektywnie, jak zawsze
odpowiedź