SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Świąteczny program Polskiego Radia

Święto Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny i Dzień Wojska Polskiego w PR.

Polskie Radio SA we wtorek 15 sierpnia we wszystkich Programach zaplanowało specjalne świąteczne audycje dla uczczenia święta państwowego i Matki Boskiej Zielnej.

JEDYNKA POLSKIE RADIO

Już pięć minut po północy rozpoczną się okolicznościowe audycje. W ciągu dnia m.in. świąteczne wydanie magazynu „Prosto z kraju” (godz. 6.00-9.00), a w nim tematyka dotycząca obchodów „Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny” w różnych częściach Polski.
Od godziny 9.00 Jedynka transmitować będzie mszę świętą z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. W godzinach 11.55-12.35 na antenie transmisja uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Świętu Wojska Polskiego poświęcone zostaną specjalne audycje: „Tradycja polskich pieśni patriotycznych – od Bogurodzicy do Lao Che”, „Honor i Ojczyzna – w literaturze i sztuce”, „Obyczaj rycerski w Polsce XXI wieku”.
Wieczorem (godz. 19.00 – 21.00) gościem Andrzeja Matula w audycji „Harcerze i harcerki ks. Ignacego Jana Skorupki w Bitwie Warszawskiej” będzie Barbara Wachowicz. W programie m.in. opowieść doktora Marka Tarczyńskiego autora książki „Bitwa Warszawska 13 - 28.08.1920. Dokumenty operacyjne” oraz harcmistrza doktora Grzegorza Nowika - wicedyrektora Wojskowego Biura Badań Historycznych, autora książki „Zanim złamano Enigmę.

DWÓJKA POLSKIE RADIO
Małgorzata Jędruch zaprasza na audycję „Do Panienki Zielnej - rzecz o ludowych śpiewach religijnych” (godz. 9.05 – 9.30), z udziałem prof. Antoniego Zoły - dyrektora Instytutu Muzykologii KUL.

TRÓJKA POLSKIE RADIO
W Trójce Polskiego Radia - audycja „Zapraszamy do Trójki” (godz. 7.00-10.00) nadawana będzie „na żywo” z Jasnej Góry. Ekipa dziennikarzy Trójki: Piotr Baron, Krystin Hanke oraz Ewelina Karpacz przybliży słuchaczom atmosferę maryjnego święta; relacje z finiszu warszawskiej pielgrzymki na Jasną Górę.
W popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” (godz. 16.00-19.00) mowa będzie o patriotyzmie i o dzisiejszej służbie wojskowej. Nadane zostaną również relacje z odwiedzin polskich żołnierzy służących na misjach pokojowych w Afganistanie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
W „Pulsie Trójki” Hanny Laudowicz - o kontrowersjach wokół bohaterów cudu nad Wisłą.

BIS POLSKIE RADIO
15 sierpnia na antenie BIS Polskiego Radia pojawią się audycje odnoszące się zarówno do Święta Narodowego, jak i kościelnego.
W paśmie porannym „BIS poranek” od godz. 6.00 do 9.00 audycja poświęcona wydarzeniom sierpnia 1920 r. W paśmie popołudniowym (program „Popołudnik”) będzie mowa o historii Święta Matki Boskiej Królowej Polski i zwyczajach z nim związanych oraz fenomenie pielgrzymek na przykładzie pielgrzymki na Jasną Górę. Gościem programu będzie ksiądz z zakonu Ojców Bonifratrów. Przedstawione zostaną zwyczaje związane ze Świętem Matki Boskiej Zielnej (m.in. święcenie ziół, przyozdabianie domów pękami kwiatów). Program poprowadzą Justyna Dżbik i Tomasz Michniewicz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Świąteczny program Polskiego Radia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl