SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W tegorocznym świątecznym spocie Publicis szefowie grupy mówią o wirusie HPV. Gościnnie Michael Douglas

Publicis Groupe (należą do niej agencje Leo Burnett, Starcom, Zenith, Saaychi&Saatchi) jak co roku przygotowała specjalny świąteczny spot. Jednak tym razem, zamiast tradycyjnych świątecznych życzeń i rocznych podsumowań mowa jest o groźnym wirusie HPV, który powoduje nowotwory.

Maurice Lévy i Arthur Sadoun – szefowie Publicis Groupe – tradycyjne składają bożonarodzeniowe życzenia w formie wideo.

Lévy zaczyna rozmowę z Sadounem od podsumowania tegorocznych sukcesów grupy, mówi o wzroście przychodów, pierwszych miejscach w rankingach, nowym biznesie. Sadoun wydaje się być w pewnym sensie nieobecny i słowa Lévy'ego nie robią na nim znaczenia. Pyta go więc, czy w ogóle ma pojęcie o tym, jak wiele osób jest nosicielami wirusa HPV i jak wiele z nich choruje w związku z tym na nowotwory. Słowa Sadouna zdają się jednak w żaden sposób nie docierać do Lévy'ego.

Wirus brodawczaka odpowiedzialny jest za 6 rodzajów raka, a zakażenie nim dotyka nawet 80% wszystkich dorosłych (badanie The Eve Appeal). Pomimo tego, trzy na dziesięć dorosłych osób nawet o nim nie słyszało. HPV to szczególnie osobisty temat dla CEO Publicis Groupe Arthura Sadouna, ponieważ na początku tego roku zdiagnozowano u niego raka wywołanego właśnie tym typem wirusa.

Pomimo dostępności wysoce skutecznej szczepionki, HPV jest obecnie odpowiedzialny za zatrważający wzrost zachorowań na raka zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Chociaż w niektórych krajach szczepienie przeciwko wirusowi brodawczaka jest refundowane, świadomość zagrożenia pozostaje wciąż na niskim poziomie.

Gdy obaj się spierają, do pokoju wchodzi Michael Douglas, aktor. który również przeszedł raka spowodowanego przez HPV.

- Michael, bardzo dziękuję za przybycie. Zawsze byłeś bardzo otwarty w kwestii swojego raka — mówi Sadoun, witając się z aktorem.

- To dlatego, że mówienie o tym jest jedynym sposobem na rozpowszechnienie informacji o znaczeniu szczepionki, która może uratować wiele istnień ludzkich - odpowiada mu Douglas, dodając: - A jeśli razem możemy pomóc chronić jak najwięcej ludzi, zachęcając żeby się zaszczepili, tym lepiej.

Świąteczny spot Publicis Groupe ma zachęcić wszystkich w Publicis Groupe na całym świecie do ochrony siebie i swoich bliskich przed chorobami nowotworowymi.

Film „Świąteczne Życzenia Publicis Groupe 2023" został stworzony przez Le Truc, we współpracy z Prodigious.

 

 

Dołącz do dyskusji: W tegorocznym świątecznym spocie Publicis szefowie grupy mówią o wirusie HPV. Gościnnie Michael Douglas

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
p
super inicjatywa
odpowiedź