SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sylwester i Nowy Rok w programach Polskiego Radia

Sylwester w Polskim Radiu: Kabaretowa noc w Programie 1, wielogodzinny blok muzyczny w Dwójce, bale i gwiazdy w Trójce, Bardzo Inny Sylwester w Radiu BIS.

Program 1

O godz. 20.00 nadane zostanie orędzie noworoczne Prezydenta PR. Po godz. 20.20 Koncert Sylwestrowy przygotowany przez Bogusława Kaczyńskiego. W repertuarze znajdą się najpiękniejsze arie operowe i operetkowe. Od godz. 22.00 do 3.00 nad ranem Zbigniew Krajewski zaprosi na „Kabaretowy Sylwester Jedynki”, w czasie którego usłyszymy m.in. Marię Czubaszek, Stefana Friedmanna, Marka Majewskiego, Jana Pietrzaka, Marcina Wolskiego oraz kabarety: Pod Egidą, Elita, Kabaret Starszych Panów, Dudek, Sześćdziesiątka, Salon Niezależnych. Od północy do godz. 3.00 zaś muzyka taneczna.
 
W noworocznych audycjach nie zabraknie wspomnień i podsumowań. Najpierw – w „Jedynce Familijnej” – audycji przygotowanej przez redakcję katolicką (godz. 6.05), po której nadana zostanie transmisja Mszy Św. Później - Paweł Kostrzewa przyjrzy się muzycznym wydarzeniom ubiegłego roku. Po godz. 12.00 w audycji Agnieszki Drewno poznamy kobiety sukcesu 2006 roku. O tym, jaki był dla nich ten rok, co osiągnęły i jakie mają plany opowiedzą: Agnieszka Holland - reżyser, Krystyna Janda, Ewa Wencel, Jowita Budnik - aktorki, Joanna Kos-Krauze - scenarzystka, Martyna Wojciechowska - dziennikarka, Agata Szymczewska - skrzypaczka. Nie zabraknie też wspomnień z dokonań sportowych – po godz. 14.05 audycja pod hasłem „Przeżyjmy to jeszcze raz”, w której również relacje z Konkursu Czterech Skoczni.

Po 17.05 Zbigniew Krajewski poprowadzi „Piosenki dla przyjaciół” – dając słuchaczom szansę złożenia życzeń najbliższym. Po 19.05 gratka dla melomanów - archiwalne nagrania wiedeńskich filharmoników zarejestrowane podczas noworocznych koncertów prowadzonych przez najwybitniejszych dyrygentów od Brunona Waltera do Riccarda Muttiego.

Natomiast Teatr Polskiego Radia przedstawi słuchowisko „Szewcy” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego. Usłyszymy Mariusza Benoit, Krzysztofa Wakulińskiego, Marię Robaszkiewicz i Marcina Przybylskiego.
Wieczór zakończy audycja Katarzyny Kobyleckiej i Andrzeja Sowy, poświęcona jubileuszowi wybitnego historyka - prof. Gerarda Labudy.

Dwójka

W specjalnej audycji o godz. 13.05 dziennikarze Dwójki podsumują rok 2006, a później - w „Płytomanii” – Jacek Hawryluk przypomni najciekawsze wydarzenia fonograficzne. O godz. 20.00 rozpocznie się wieczór sylwestrowy, a w nim „Przepowiednie, wróżby i horoskopy” – audycja Iwony Smolki i Tomasza Mościckiego z udziałem Krystyny Rodowskiej.

Sylwestrową noc od godz. 23.30 do 6.00 następnego dnia poprowadzi Tomasz Szachowski. Zacznie klasycznie – od repertuaru wiedeńskiego. Po północy przeniesie słuchaczy do Nowego Jorku – zaproponuje blok pod hasłem „Tylko swing”, w którym przypomni zarówno utwory Elli Fitzgerald, jak i współczesne: Manhattan Transfer czy Diany Krall. Później przypomni stare polskie piosenki, a do tańca – tanga i walce.

W Nowy Rok Dwójka zaprasza do wysłuchania transmisji dwóch koncertów. O godz. 11.15 - Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich pod dyrekcją Zubina Methy, zaś o 14.30 – koncert Olgi Kern z Filharmonii Narodowej.

O godz. 16.45 zainaugurowany zostanie na antenie Dwójki rok Wojciecha Bogusławskeigo. Z okazji 250. rocznicy urodzin tego wybitnego polskiego dramatopisarza zaprezentowane zostanie słuchowisko pt. „Amant, autor i sługi” w adaptacji i reżyserii Zdzisława Dąbrowskiego. Wieczorem o godz. 21.00 usłyszymy zaś najpopularniejsze arie z oper Stanisława Moniuszki.

Trójka

Trójka żegna Stary Rok, a wraz z nim starą ramówkę. W dobre nastroje słuchaczy wprowadzą Wojciech Mann i Grzegorz Wasowski w „Sylwestrowym tanim graniu” (10.00 – 13.00). „Rozgrzewkę” poprowadzi Agnieszka Szydłowska (13.00 -16.00), a po niej oczekiwany długo „Top Wszech Czasów” Marka Niedźwieckiego (16.00 -22.00).
Sylwestrową noc poprowadzi Piotr Stelmach, który przygotował masę atrakcji. Będzie relacja z bali organizowanych przez Henryka Sytnera oraz życzenia noworoczne od trójkowych gwiazd.

W poniedziałek 1 stycznia 2007 od godz. 7.00 „Witamy rok na całym świecie” powie Wojciech Cejrowski. Później, po godz. 10.00 „Życzenia na Nowy Rok” składać będzie Marcin Łukawski. Od godz. 13.00 Agnieszka Szydłowska poprowadzi muzyczne „Boli mnie głowa”, a po 16.00 „Dogrywkę” dorzuci Piotr Baron. Piotr Metz zaprosi na audycję „Od nowa” (po godz. 19.00), a „Noworoczny Klub Trójki” poprowadzi Dariusz Bugalski. Po północy mikrofon przejmie Jan Ptaszyn Wróblewski, a po nim – Barbara Podmiotko.

BIS Polskie Radio

Od godz. 10.00 dla tych, którzy nie zdążyli zorganizować sobie zabawy sylwestrowej, Mariusz Rokos poprowadzi „Sylwester – last minute”. Podpowie jak spędzić tę wyjątkową noc w domu. Po godz. 14.00 muzyczne wydarzenia mijającego roku podsumuje Bartek Czarkowski.

Od godz. 18.00 rozpocznie się Bardzo Inny Sylwester, który – jak zapowiada Ula Kaczyńska - będzie muzyczną podróżą w czasie. Zaproponuje funky i disco lat 70., synthpop lat 80. i największe klubowe przeboje ostatnich lat. Od godz. 18 do północy wystąpią m.in. Dimitri From Paris, Barry Levan, Anita Ward, Nicky Siano, Louie Austen i wielu innych. Specjalne sylwestrowe sety didżejskie przygotowali DJ Igor, DJ Bert oraz kolektyw Beats Friendly. Nie zabraknie też remiksów przebojów 2006 roku - m.in. Justina Timberlaka i Pussycat Dolls.

Po północy Hubert Augustyniak zaserwuje zaskakujące miksy, które rozgrzeją do czerwoności niejeden parkiet. Nie zabraknie klubowych killerów mijającego roku. Zagra bootlegi i rzadko spotykane klubowe wersje znanych i lubianych nagrań: Bob Marley na bitach jungle, Manu Chao w wersji breakbeatowej. Nad ranem będzie można trochę odpocząć w chill-out roomie.

W noworoczny poranek (godz. 7.00-10.00) w audycji „A co to Nowy Rok?” Joanna Ficińska przypomni największe przeboje z czasów młodości rodziców najmłodszych słuchaczy BIS PR. Będzie też noworoczny quiz familijny i „z Nowym Rokiem małym krokiem”, czyli rozmowa z przedszkolakami o ich nadziejach związanych z Nowym Rokiem.

Następnie Mariusz Filar zaprosi na „Koncert Noworoczny”, w którym zaprezentuje najciekawsze nagrania koncertowe krajowych i światowych gwiazd muzyki rozrywkowej. Natomiast o muzycznych planach 2007 roku opowie po godz. 14.00 Bartek Czarkowski.

Po godz. 18.00 usłyszymy „Szczęśliwego Nowego Rokos!”, czyli audycję Mariusza Rokosa, w której każdy będzie mógł złożyć najbliższym życzenia. Później – od godz. 22.00 - w bloku „Zostaw wiadomość” Tomaszem Kosiorek porozmawia ze słuchaczami o noworocznych postanowieniach i o tym, czy potrafimy je realizować.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sylwester i Nowy Rok w programach Polskiego Radia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl