SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP: umowa z Zakopanem potwierdzona przez zarząd, „Rzeczpospolita” nie może przeboleć sukcesu naszego sylwestra

„Rzeczpospolita” podała, że umowa Telewizji Polskiej z władzami Zakopanego na organizację koncertu sylwestrowego może być nieważna, bo z ramienia nadawcy podpisał ją tylko Jacek Kurski. - Umowa z Miastem Zakopane została skutecznie potwierdzona przez Zarząd Spółki TVP S.A., co czyni ją ważną od chwili zawarcia. Jak widać, spektakularnego sukcesu Sylwestra TVP niektórzy nie mogą przeboleć jeszcze w marcu - odpowiada TVP.

Jacek Kurski, prezes TVP - fot. akpaArticle

W połowie listopada ub.r. Jacek Kurski podpisał z przedstawicielami gminy Zakopane umowę dotyczącą współpracy przy organizacji imprezy sylwestrowej. Samorząd wsparł ją kwotą 1,1 mln zł.

Dokument został upubliczniony na wniosek organizacji Watchdog Polska, przy czym w przekazanym skanie zaczerniono prawie wszystkie szczegóły dotyczące finansów. „Rzeczpospolita” zwróciła uwagę, że umowę z ramienia TVP podpisał tylko Jacek Kurski. Tymczasem zgodnie ze statutem publicznego nadawcy „do składania oświadczeń w imieniu spółki wymagane jest współdziałanie dwóch członków zarządu albo jednego członka zarządu łącznie z prokurentem”. Ten wymóg został zachowany np. na umowie z kwietnia 2017 roku zawartej przez TVP i miasto Opole w sprawie organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

W piątkowym wydaniu „Rzeczpospolitej” przytoczono dwie różne opinie prawników o tym, czy brak podpisu na umowie z Zakopanem innych przedstawicieli TVP niż Jacek Kurski czyni ją formalnie bezskuteczną.

TVP: umowa skutecznie potwierdzona przez zarząd

W piątek rano do tego artykułu odniosła się Telewizja Polska, podkreślając w krótkim oświadczeniu, że wprowadza on w błąd. - Informujemy, że umowa z Miastem Zakopane została skutecznie potwierdzona przez Zarząd Spółki TVP S.A., co czyni ją ważną od chwili zawarcia - zapewniła spółka.

- Telewizja Polska udzieliła dziennikowi „Rzeczpospolita” w dniu 7 marca 2019 r. informacji, iż umowa ta została zawarta z zachowaniem procedur przewidzianych w przepisach prawa - zaznaczono w oświadczeniu firmy. - Jak widać, spektakularnego sukcesu Sylwestra TVP niektórzy nie mogą przeboleć jeszcze w marcu - skomentowano.

- Umowa z Zakopanem jest oczywiście ważna, bo ją formalnie potwierdził zarząd TVP, nie w nocy i nie na śmietniku, a na posiedzeniu 20.12 tj. 11 dni przed ogromnym sukcesem #SylwesterMarzeń, który jak widać boli jeszcze w marcu - dodał Jacek Kurski na Twitterze.

Ostatni koncert sylwestrowy Telewizji Polskiej w Zakopanem na antenie TVP2 oglądało średnio 5,5 mln widzów, a o północy - 6,08 mln. Była to zdecydowane najchętniej oglądana impreza sylwestrowa.

W styczniu i lutym koncert TVP był wielokrotnie powtarzany, przede wszystkim w TVP Rozrywka.

Telewizja Polska współpracuje z Zakopanem przy organizacji sylwestra od końca 2016 roku, podpisano wtedy ramową umowę na trzy lata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP: umowa z Zakopanem potwierdzona przez zarząd, „Rzeczpospolita” nie może przeboleć sukcesu naszego sylwestra

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ponet
Jak to możliwe, żeby mieć ramiona węższe od bioder? Przecież każdy uprawiający sport ma szersze,
odpowiedź
User
Tymon
Mania prześladowcza?
odpowiedź
User
Hendi
Nudne jest to jego smęcenie o tym, jakie to niebywale ma sukcesy. I później idzie do rządzących i mówi "dejcie miliard"...
odpowiedź