SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP pokaże sylwestra z Zakopanego, TVN z Warszawy, a Polsat - ze Stadionu Śląskiego

Telewizja Polska przeprowadzi transmisję imprezy sylwestrowej z Zakopanego, TVN z Warszawy, a Polsat - ze Stadionu Śląskiego.

Scena „Sylwestra marzeń z Dwójką” w 2019 r.; fot. Michał KurdupskiArticle

Telewizja Polska, tak jak rok temu, pokaże sylwestra z Zakopanego. Na chwilę obecną jednak nie wiadomo w którym dokładnie miejscu impreza się odbędzie, ma się to wyjaśnić w najbliższym czasie.

W poprzednich latach TVP „Sylwestra marzeń z Dwójką” organizowała na Równi Krupowej. W tym roku publiczny nadawca chciałby przenieść imprezę pod Wielką Krokiew, ale pomysł ten spotkał się z krytyką m.in. ekologów i „Tygodnika Podhalańskiego”. Według tych podmiotów zorganizowanie sylwestra w tym miejscu m.in. mogłoby zaszkodzić okolicznym zwierzętom (np. niedźwiedziom).

Już po raz trzeci z rzędu sylwestrowa impreza Telewizji TVN odbędzie się na placu Bankowym w Warszawie.

Z kolei sylwester Telewizji Polsat już po raz drugi zostanie zorganizowany na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w poprzednich latach impreza odbywała się w Katowicach. W gronie wykonawców sylwestra Polsatu znajdą się m.in. DJ Bobo, Captain Jack i La Bouche.

Rok temu liderem „Sylwester z Dwójką”

W zeszłym roku spośród wszystkich imprez sylwestrowych zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszył się „Sylwester marzeń z Dwójką” zorganizowany przez Telewizję Polską i miasto Zakopane. Ponad 5-godzinne widowisko na antenie TVP2 śledziło 5,51 mln osób. Dodatkowe 123 tys. widzów śledziło wydarzenie pokazywane od godz. 21.00 w TVP Polonia (tych danych nie należy sumować, gdyż godziny nadawania audycji na obu stacjach nie pokrywają się).

Względem poprzedniego roku impreza Dwójki zyskała 810 tys. widzów - wówczas śledziło ją 4,69 mln osób.

Zorganizowaną przez Telewizję Polsat w Katowicach „Sylwestrową moc przebojów” oglądało 1,98 mln widzów w Polsacie, 166 tys. w Polsacie 2 i 148 tys. w Polsacie News (rok temu było to odpowiednio 2,24 mln widzów w Polsacie, 221 tys. w Polsacie 2, 110 tys. w Polsacie News i 73 tys. w Polsacie News 2, a więc impreza ta zanotowała znaczący spadek oglądalności).

Koncert TVN „Warszawa - Stolica Sylwestra 2018” zorganizowany w Warszawie, którego widownia na głównej antenie wyniosła 1,47 mln osób. Rok temu widowisko miało niemal identyczne wyniki.

Dołącz do dyskusji: TVP pokaże sylwestra z Zakopanego, TVN z Warszawy, a Polsat - ze Stadionu Śląskiego

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kaka Michasia
Tylko tvn! Najlepsze, najdroższe i elitarne gwiazdy z tego kraju. Nawet jak się napiją w czasie koncertu to nie wódką ale winem i to takim importowanym a nie naszym tanim krajowym. Ja i reszta Warszawy będziemy oglądać tylko koncert w TVN. Bo wawa to miasto elyty i kultury, europejskie od wieków. I MY zawsze bawimy się z kulturą i PO europejsku.
odpowiedź
User
Gary
A Warszawie będą ekologiczne fajerwerki?
odpowiedź
User
qwerty
A będzie playback?
odpowiedź