SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwia Hejj szefową publicystyki radiowej Trójki, wrócili Piotr Metz i Patrycjusz Wyżga

Sylwia Hejj została nową szefową publicystyki w Trójce. W ostatnich dniach na antenę stacji wrócili Piotr Metz i Patrycjusz Wyżga, za tydzień wznowiony zostanie „Salon polityczny Trójki” z Beatą Michniewicz jako prowadzącą - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Swój protest pod siedzibą PR3 zakończyła też inicjatywa „Ratujmy Trójkę”.

Patrycjusz Wyżga wrócił do Trójki, bo jak mówi - uwierzył nowemu dyrektorowi rozgłośni Kubie Strzyczkowskiemu. W poniedziałek poprowadził popołudniowe „Zapraszamy do Trójki”. Na początku wygłosił kilkuminutowe oświadczenie.

- Zaczynamy coś nowego, ale ten nowy czas zacząć muszę i chcę od przeszłości, od tego, co w naszym radiowym świecie wydarzył się w ciągu kilku ostatnich dni. A najważniejsze co się wydarzyło - to państwa wsparcie, chcę więc zacząć od podziękowań. To państwo jesteście architektami tej sytuacji - mówił do słuchaczy.

„Szalupy ratunkowej nie widzę”

Wyżga podkreślił, że wraca na antenę także po to, by „padły też inne niezbędne słowa”. - Nikt oprócz nowego dyrektora Trójki nie przeprosił Marka, Bartka i Haliny. Wierzę w ich uczciwość, wierzę w wyjaśnienia Bartka, lista była przygotowana w pełni rzetelnie – mówił na antenie Wyżga, dodając, że liczy najpierw na przeprosiny wszystkich, którzy zawinili, a następnie – „na honorowe zachowanie się”. - Zostaję na Myśliwieckiej także po to, by o tym głośno mówić i przypominać.

Mówił też - nawiązując do żeglarskiej pasji Kuby Strzyczkowskiego – że rusza z nim wspólnie w rejs, w którym przed wszystkimi „mielizny, ostre skały i niejeden sztorm”. - Jeśli będzie trzeba, złapię za wiosła. Nie będzie innego wyjścia: szalupy ratunkowej na tym okręcie nie widzę - zakończył Patrycjusz Wyżga.

Wracają Baron, Metz i Michniewicz

Kilka dni temu nowym szefem muzycznym Trójki został Mariusz Owczarek, który także poprowadził piątkowe, nietypowe wydanie Listy Przebojów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia nową szefową publicystyki w Trójce została natomiast Sylwia Hejj, dziennikarka i wydawca w stacji. To stanowisko było nieobsadzone od sierpnia ub. roku, gdy poprzedni szef, Grzegorz  Ślubowski odszedł z Polskiego Radia.

Za tydzień wraca też na antenę Beata Michniewicz, by poprowadzić „Salon polityczny Trójki”. Z naszych informacji wynika, że 6 czerwca kończy jej się zaplanowany dużo wcześniej urlop. Informację o jej powrocie na antenę potwierdził nam Kuba Strzyczkowski. W związku z nieobecnością Michniewicz od początku zeszłego tygodnia „Salon polityczny Trójki” nie jest emitowany

W zeszłą sobotę w Trójce po przerwie pojawił się Piotr Metz, a w środę wróci także Piotr Baron, który zawiesił swoje audycje w drugiej połowie maja. 3 czerwca wieczorem poprowadzi swoją audycję „3 wymiary gitary”.

„Ratujmy Trójkę” kończy protest

Tymczasem spod siedziby radia na ul. Myśliwieckiej 3/5/7 zniknął w weekend samochód hasłami o ratowaniu Trójki, ustawiony tam w marcu br. przez animatorów facebookowej inicjatywy „Ratujmy Trójkę”. Było to reakcją na odejście Anny Gacek i Wojciecha Manna z anteny. Na samochodzie co rusz zmieniały się hasła protestacyjne.

- Zarówno dyrekcja Trójki, jak i nowi dziennikarze oraz dyrekcja PR muszą czuć codzienny nacisk. Sprzeciwiamy się pozbywaniu się z Trójki dziennikarzy, którzy wywindowali Program Trzeci na poziom nieosiągalny dla innych rozgłośni oraz ignorowaniu słuchaczy, którzy swoim oddaniem Trójkę wspierali i wspierają – napisano we wpisie inaugurującym protest. Organizatorzy chcieli zebrać na protest w internecie ponad 15 tys. zł w dwa dni. Za te pieniądze - jak zapowiadali - opłacili parking na rok, mieli też wydrukować plakaty i kupić samochód. 30 maja usunięto jednak auto z hasłami z parkingu.

- Uważam, że sens trzymania tego samochodu się skończył. Pan Kuba Strzyczkowski został dyrektorem Trójki, wracają starzy dziennikarze. Nie wiem, czy Trójka jest uratowana, ale wszystko idzie w jak najlepszym kierunku - mówi na zamieszczonym na Facebooku filmiku jeden z założycieli inicjatywy, Piotr Jedliński.

 

Z badania Radio Track Kantar Polska wynika, że od lutego do kwietnia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 4,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Sylwia Hejj szefową publicystyki radiowej Trójki, wrócili Piotr Metz i Patrycjusz Wyżga

54 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anno
Nie zdążyli odejść, a już wrócili... bez komentarza. Ja już tego radia nie słucham.
odpowiedź
User
Zdzisiek
Narody klękajcie. Idzie nowe !!! Towarzyszka aktywistka Michniewicz wraca !!! Toż to faktycznie wyżyny wyżyn. W jakim trzeba żyć samouwielbieniu aby pisać o radio mającym 4 % udziału w rynku, że osìągnęło ono wielce wysoki poziom. Zatem reanimować pana Sułka, wdziać mundury po Tumanowiczu i klimat odbudowany... można odsapnąć ufff.... dobra medialna robota wykonana. Zmienić tyle aby nie zmienić nic.
odpowiedź
User
Llo
Przecież to się wszystko kupy nie trzyma. Odchodzą, wracają...Jak dzieci we mgle rozegrane przez PiS. Niby walczą o sprawy fundamentalne, np. Wolność, a pozwalają na obrażanie kolegi. Bardzo słabo to wygląda. Dbacie o własny tyłek. Wiarygodność zerową. Nie słucham.
odpowiedź