SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sympatycy PiS najbardziej zadowoleni z życia, a zwolennicy Kukiz ‘15 najmniej

Większość dorosłych Polaków deklaruje zadowolenie ze swojego życia (62%). Najwięcej zadowolonych jest wśród sympatyków PiS (75%), a najmniej wśród Kukiz’15 (49%). Główną przyczyną niezadowolenia z życia wskazywaną przez zwolenników PO i Nowoczesnej jest sytuacja polityczna w kraju - wynika z badania dla Ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

Article

Najbardziej negatywnie na zadowolenie z życia Polaków wpływa sytuacja finansowa (55%). Ważnymi czynnikami obniżającymi satysfakcję z życia są także stan zdrowia (34%), obecna sytuacja polityczna (32%) i gospodarcza (31%), poczucie braku wpływu na rzeczywistość (30%) oraz brak perspektyw na przyszłość (30%).


Sympatyków Prawa i Sprawiedliwości najbardziej dręczy sytuacja finansowa (53%) i stan zdrowia (39%), zaś zwolenników Kukiz’15 - sytuacja finansowa (66%) i poczucie braku wpływu na rzeczywistość (34%).


Sympatyków Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej najbardziej frustruje obecna sytuacja polityczna w kraju (odpowiednio 57% i 60%), podczas gdy wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15 znajduje się ona odpowiednio dopiero na 7. i 6. pozycji.

Poczucie braku wpływu na rzeczywistość najbardziej doskwiera sympatykom Nowoczesnej (3. pozycja, 42%) i Kukiz’15 (2. pozycja, 34%).


Kobiety są bardziej zadowolone z życia (68%) niż mężczyźni (57%). Większą satysfakcję z życia czerpią osoby w wyższym wykształceniem (72%) w stosunku do osób z wykształceniem podstawowym (62%), zawodowym (59%) czy średnim (61%).

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie serwisu Ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna w dniach 26-29 maja 2017 r., metodą CAWI, na próbie ogólnopolskiej osób od 18 lat wzwyż (N=1076). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sympatycy PiS najbardziej zadowoleni z życia, a zwolennicy Kukiz ‘15 najmniej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl