SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Synovate - badania marketingowe pod nową marką

Jedna z większych międzynarodowych firm badawczych - MEMRB Custom Research Worldwide obecna także na polskim rynku zmieniła nazwę na SYNOVATE. To kolejny etap rozwoju firmy związany z jej wejściem do holdingu AEGIS w 2001 r.

Nazwa SYNOVATE jest połączeniem angielskich słów oznaczających synergię oraz innowacyjność. Obowiązuje na wszystkich rynkach, na których działa firma, w tym również w Polsce.

SYNOVATE znajduje się w pierwszej dziesiątce firm badawczych na świecie pod względem obrotów z badań rynku. Posiada 77 biur w 46 krajach (Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Europa, Azja, Afryka). Zatrudnia ponad 3 000 pracowników.

Do 2001 roku firma istniała pod nazwą MEMRB International. Dwa lata temu spółka podzieliła się na dwie firmy: MEMRB International zajmującą się badaniami typu retail audit oraz MEMRB CRW przeprowadzającą badania konsumenckie. Ta ostatnia weszła w skład holdingu AEGIS, który w ten sposób poszerzył zasięg działalności o Europę Środkową i Wschodnią, rejon Morza Śródziemnego oraz Bliski Wschód.

Oprócz tradycyjnych metod badawczych SYNOVATE przeprowadza badania w oparciu o sprawdzone i unikalne modele, np. w zakresie: pomiaru wartości marki i segmentacji - The Momentum Engine, badań satysfakcji/przywiązania klienta - Commitments, badań cenowych - "enhanced" BPTO, trackingów marki, w tym pomiaru efektywności kampanii reklamowych - BrandVision, pozycjonowania marki - PinPoint oraz w zakresie przewidywania sprzedaży MarkeTest.

Na polskim rynku firma działa od 1991 roku. Pracami polskiego oddziału firmy kieruje Michalis Michael, który pełni również funkcję Dyrektora Zarządzającego na Europę Centralną.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Synovate - badania marketingowe pod nową marką

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl