SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Redaktor naczelny PAP z wieściami o ataku hakerskim: "Ustaliliśmy źródło wycieku danych"

W piątek 31 maja doszło do groźnego ataku hakerskiego na Polską Agencję Prasową, który poskutkował wysłaniem fałszywej depeszy o mobilizacji do mediów. Zakończył się pierwszy etap sprawdzania przyczyn całej sytuacji. Odkryto choćby źródło przecieku. Oświadczenie w tej sprawie wydał Wojciech Tumidalski, redaktor naczelny PAP.

Wojciech Tumidalski, fot. PAP/Albert Zawada Wojciech Tumidalski, fot. PAP/Albert Zawada

- Oświadczenie redaktora naczelnego Polskiej Agencji Prasowej Wojciecha Tumidalskiego:

W Redakcji Polskiej Agencji Prasowej powstał zespół roboczy, który dokonuje przeglądu i aktualizacji procedur dla redaktorów i dziennikarzy na wypadek sytuacji kryzysowych takich jak piątkowy atak hakerski na serwis PAP.

Informujemy ponadto, że w Agencji zapadła decyzja, iż PAP podda się profesjonalnemu audytowi cyberbezpieczeństwa i zastosuje się do jego ewentualnych rekomendacji.

Redaktor naczelny PAP Wojciech Tumidalski o ataku hakerskim

Dotychczasowe ustalenia Biura Techniki PAP potwierdzają, że doszło do ataku hakerskiego na serwis PAP. Wyciągnęliśmy wnioski z tych analiz. Ustaliliśmy źródło wycieku danych, które posłużyły do opublikowania dwóch depesz z fałszywymi informacjami. Depesze zostały niezwłocznie anulowane, a dane zabezpieczone. Współpracujemy z NASK, ABW i innymi służbami wyjaśniającymi piątkowy incydent. Wykonujemy ich zalecenia w obszarze cyberbezpieczeństwa, a ponadto pracujemy we własnym zakresie nad udoskonaleniem zabezpieczeń przed ewentualnymi innymi działaniami tego typu.

Czytaj też: Atak hakerski na PAP. Minister zwrócił się do nadawców tv i radiowych

Dziękujemy dziennikarzom PAP oraz Biuru Techniki PAP za profesjonalizm i zaangażowanie w usuwanie skutków ataku. Redakcjom – naszym Odbiorcom – dziękujemy za właściwą reakcję na nasze działania i słowa wsparcia dla naszej działalności - zakończył Wojciech Tumidalski, redaktor naczelny PAP.

Dołącz do dyskusji: Redaktor naczelny PAP z wieściami o ataku hakerskim: "Ustaliliśmy źródło wycieku danych"

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nrl
To raczej mieli wciek a nie wyciek...
odpowiedź
User
Jacek
Czyli co, jednak Jurek?
odpowiedź
User
Angela
Rożni byli naczelni w PAP, ale takiej miernoty jak teraz nigdy nie było. Ten gość przy np. Radku Gilu to nawet nie gimnazjum intelektualne. To wczesna podstawówka. Żal patrzeć co robią z naszą agencją.
odpowiedź