SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sześć nowych telefonów komórkowych BenQ Mobile

Firma BenQ Mobile zaprezentowała na trwających targach CeBIT sześć nowych telefonów komórkowych marki BenQ-Siemens.

Wśród flagowych produktów znalazł się model EL71, wieńczący kolekcję telefonów komórkowych BenQ Mobile o płaskiej obudowie. Oprócz wyróżniającego się wyglądu, wszystkie nowe telefony cechują się rozbudowanymi funkcjami multimedialnymi i innowacyjnymi technologiami w zakresie wyświetlaczy, takimi jak OLED. Po wprowadzeniu na rynek od stycznia tego roku 12 nowych produktów, firma BenQ Mobile wypracowała sobie dobrą pozycję w branży, oferując klientom na całym świecie szeroki i atrakcyjny zestaw produktów łączący w sobie mocne strony firm Siemens i BenQ.

BenQ Mobile to połączenie doświadczenia firmy BenQ w zakresie multimediów i projektowania wyróżniających się konstrukcji z wiedzą inżynieryjną i cenioną jakością firmy Siemens. Od momentu powstania firma ubiega się o czołową pozycję w zakresie innowacji technicznych. W ubiegłym miesiącu poinformowała, że model EF91 będzie pierwszym telefonem, który udostępni klientom indywidualnym technologię HSDPA. BenQ Mobile jest także pierwszą firmą, która zaoferowała innowacyjne wyświetlacze w tej klasie produktów, bazując na doświadczeniu firmy BenQ. Model S88, wprowadzony na rynek w styczniu, zawiera wyjątkowy, dwucalowy ekran OLED z aktywną matrycą, który wyświetla obrazy w żywych kolorach. Natomiast model CL71, zaprezentowany na CeBIT, wykorzystuje technologię IPA, aby zaoferować klientom wysokiej jakości obraz obserwowany nawet pod szerokim kątem.

Ponadto marka BenQ-Siemens kojarzy się z eleganckimi i pomysłowymi konstrukcjami, wykorzystującymi naturalne materiały (takie jak aluminium i stal). Jedna trzecia spośród nowych telefonów otrzymała prestiżową nagrodę iF Product Design Award; należy do nich także model CL71. Telefon E61 otrzymał aż dwie nagrody za konstrukcję: nagrodę iF oraz nagrodę „red-dot design award 2006”. Wyróżnikiem oferty telefonów firmy BenQ Mobile jest ultrapłaska konstrukcja, a model EL71 rozszerza ten trend na kategorię aparatów z rozsuwaną klapką (ang. slider), uzupełniając model EF81 z otwieraną klapką (ang. clamshell) oraz modele S68 i S81 z tradycyjną obudową (ang. bar).

Marka BenQ-Siemens w miarę wprowadzania nowych produktów w 2006 r. stara się przyciągać klientów reprezentowaną przez siebie pasją odkrywcy oraz chęcią znajdowania nowych sposobów komunikacji. Clemens J. Joos, prezes firmy BenQ Mobile, komentuje: „Tylko w ciągu pierwszego kwartału wprowadziliśmy na rynek 12 nowych telefonów pod nową marką BenQ-Siemens, łącząc w oryginalny sposób wiedzę techniczną i atrakcyjny styl. Fakt, iż wiele naszych produktów jest już oferowanych w najważniejszych regionach świata świadczy o tym, że operatorzy mają zaufanie do naszej koncepcji. Jestem głęboko przekonany, że klienci będą identyfikować się z duchem marki BenQ-Siemens”.

Oprócz nowych telefonów, BenQ Mobile stawia na innowacyjność, m.in. za pomocą zintegrowanej technologii i współpracy z partnerami. Firma poinformowała, że jest pierwszym producentem oferującym kompleksowe usługi SOA (Services over Air), pozwalające klientom rozszerzać i aktualizować oprogramowanie w swoim telefonie w dowolnym miejscu i czasie. Oznacza to, że klienci firmy BenQ Mobile mają większą elastyczność w zakresie konfiguracji i personalizacji swoich telefonów komórkowych.

Wszystkie zaprezentowane na targach CeBIT modele telefonów BenQ-Siemens — EL71, C81, CF61, CL71, E61 i P51 — oferują bogate funkcje multimedialne, takie jak MP3 czy trójwymiarowy dźwięk surround. W modelu P51 funkcje multimedialne łączą się z zaawansowanym inteligentnym telefonem (smartphone). Aparat ten wykorzystuje system Windows Mobile 5.0, obsługę sieci WLAN, telefonię VoIP oraz zintegrowany odbiornik GPS. Zapewnia on profesjonalnym użytkownikom kompletne rozwiązanie nawigacyjne i komunikacyjne.

Wszystkie nowe telefony spełniają wysokie standardy jakości firmy BenQ Mobile i inspirują stylem. Po zaledwie dwóch miesiącach istnienia marka BenQ-Siemens zdobywa zaufanie klientów - podano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sześć nowych telefonów komórkowych BenQ Mobile

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl