SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Sztokholm zakazuje emanujących seksem reklam na ulicach miasta

Władze Sztokholmu uchwaliły właśnie nowe przepisy, które zakazują publicznego wyświetlania reklam przedstawiających kobiety i mężczyzn jako obiekty seksualne na terenie miasta. Możliwe będzie ich usuwanie w ciągu 24 godzin od momentu ich ujawnienia.

Article

Przyjęte przepisy zakazują przedstawiania w reklamach wizerunków mężczyzn lub kobiet jako "obiekty seksualne" lub jako "stereotypowy obraz ról płciowych". Władzom miasta zależy na eliminowaniu z przestrzeni publicznej "poniżających" obrazów uznawanych za "dyskryminujące pod względem seksualnym". Stolica Szwecji obecnie reklamuje się jako „miasto otwarte dla wszystkich”.  

Daniel Hellden, zastępca burmistrza wyjaśnił, że problem tego rodzaju przekazów reklamowych dotyczy bardzo wielu osób, zwłaszcza młodych kobiet. - Sprawia, że ​​myślą o swoich ciałach oraz o tym, jak wyglądają i czują się w negatywny sposób – powiedział. Dodał, że być może firmy nie będą wyświetlać takich reklam, jeżeli dotrze do nich, że usuniemy je po 24 godzinach od zgłoszenia.

Nowe regulacje nie obejmują środków transportu miejskiego w Sztokholmie, który nie podlega jurysdykcji rady miejskiej.

Nowa ustawa wejdzie w życie za trzy tygodnie. Sztokholm jest kolejnym europejskim miastem, który wprowadza takie obostrzenia. Wcześniej podobne regulacje wprowadzono m.in. w Londynie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sztokholm zakazuje emanujących seksem reklam na ulicach miasta

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ZakaZ
Londyn, Sztokholm... przypadek? I tu i tu co raz większa społeczność muzułmańska, niebawem może nawet większość... Czemu nagle w tak wyzwolonych miastach zaczynają uważać, że to psuje społeczeństwo, światopogląd niczym z koranu...
8 2
odpowiedź
User
agnieszka mikołajacek
Czy przypadkiem nie jest tak, że zaczynamy chronić ludzi przed czmś, czego nie koniecznie chcą. Kobiety lubią swoje piękno, a braku tabu i wstydu nie umiało wyzbyć się wiele poprzednich pokoleń, aż w końcu przyszedł czas, kiedy pewna swoboda sprawiła, że możemy być naturalni. W wielkkich kampaniach biorą udział modelki plus size, bo wszyscy dorośliśmy również do tego. Czy w czasach, kiedy w końcu nasza aparycja zaczeła być doceniana w bardzo różnej i nie koniecznie zretuszowanej formie czas zacząć ją zakrywać? I czy w końcu to nie sprawi znów powrotu do korzeni, kiedy będziemy się o seksie wstydzili mówić publicznie?
3 11
odpowiedź
User
andrzej welna
Cywilizowany kraj
6 2
odpowiedź
User
robert wróbel
u nas zaraz by byl lament, ze PIS robi katolski kraj.
5 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing