SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szymon Hołownia po 11 latach odchodzi z „Mam talent!”. „Gdy coś się kończy, coś się zaczyna”

Dziennikarz Szymon Hołownia poinformował, że z końcem bieżącej edycji odchodzi z talent-show TVN „Mam talent!”. Wspólnie z Marcinem Prokopem prowadził program od startu jego pierwszej edycji w 2008 roku.

Szymon Hołownia Article

- A już w sobotę - po raz ostatni... Po 12 latach. Szmat czasu - stwierdził Szymon Hołownia na Facebooku. - Pewnie napiszę o tym coś więcej (choć sporo o kulisach mojego wejścia w tę przygodę już powiedziałem w naszej ostatniej książce pisanej z Marcin Prokop, „Pół na pół”). Ale rekapituluję to sobie już dziś - zaznaczył.

Odchodzę z „Mam talent!” TVN, bo dałem temu programowi wszystko, co mogłem dać, a gdy coś się kończy, coś się zaczyna - poinformował Hołownia. - Milionom z Was, którzy oglądaliście nas przez te lata (bo to za każdym razem były miliony) - dziękuję. I NA PEWNO się NIE rozstajemy! - zapewnił.

 

Szymon Hołownia razem z Marcinem Prokopem prowadzili „Mam talent!” od pierwszej edycji show jesienią 2008 roku. W najbliższą sobotę zostanie pokazany finałowy odcinek dwunastej odsłony programu, według danych Nielsen Audience Measurement jej pierwsze trzy odcinki oglądało średnio 2,36 mln widzów.

TVN nie zdecydował jeszcze, czy zostanie zrealizowana kolejna edycja „Mam talent!”.

W 2015 roku Szymon Hołownia razem z Marcinem Prokopem prowadził też w TVN program „Mamy Cię!”.

Szymon Hołownia ma kandydować na prezydenta

Trzy tygodnie temu „Wprost” i „Polityka Insight” podały, że Szymon Hołownia ma wystartować przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Według ustaleń tego drugiego tytułu nad kampanią Hołowni pracują dwa zespoły. Jeden skupia się na kwestiach programowych, a drugi na strategii i planowaniu kampanii.

Hołownia nie zdementował tych doniesień. - To są bardzo ważne decyzje i na nie przyjdzie czas. Teraz jestem skupiony na promowaniu tych dwóch książek, na skończeniu „Mam talentu”. Ale też, jak państwo wiecie, to nie jest czas nieograniczony. To kilka miesięcy, w czasie których nie tylko wszystko stanie się jasne, ale i będziemy żyli prawdopodobnie w nowej konfiguracji - stwierdził tydzień później na spotkaniu autorskim.

Dziennikarz podkreślił, że zaskoczyły go pozytywne komentarze do pogłoski, że wystartuje na prezydenta Polski. - Ta reakcja poza hejtem, który zawsze się pojawia, jeżeli wychodzi się z czymś innym, nowym, była zaskakująco dobra i dała mi dużo do myślenia - powiedział. - Proszę dać mi jeszcze chwilę czasu. Ale jestem naprawdę szczerze zaskoczony i zbudowany, jak ta pogłoska została życzliwie przyjęta. Takie: „OK, no to fajnie, facet. Kredyt zaufania, teraz pokaż karty, pokaż, co umiesz” - zaznaczył.

Hołownia stwierdził też, że w kontekście kandydowania na prezydenta „to nie jest jeszcze moment na ogłaszanie czegokolwiek ani zwalnianie się z sekretu”. - Trzeba pomyśleć, poważnie się zastanowić. To są też olbrzymie zmiany w życiu - zauważył.

Jednym z głównym sztabowców ma być Michał Kobosko, były redaktor naczelny „Newsweek Polska” i „Wprost”.

Hołownia pisze książki i felietony, szeroko znany z TVN

Szymon Hołownia z mediami jest związany od ponad 20 lat. W latach 1997-2000 był dziennikarze działu kultury „Gazety Wyborczej”, w latach 2001–2004 pracował w dziale społecznym „Newsweek Polska”[6], w 2005 roku był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Ozon”, a w latach 2005-2006 był redaktorem dodatku „Plus Minus” w „Rzeczpospolitej”.

W latach 2006-2012 współpracował z „Newsweek Polska”, potem przez niecały rok był felietonistą „Wprost”, a od 2015 roku jest felietonistą „Tygodnika Powszechnego”.

Prowadził audycje w kilku stacjach radiowych (m.in. Radiu Białystok i VOX FM), w 2006 był gospodarzem programu „Po prostu pytam” w TVP1. W latach 2007–2012 był dyrektorem programowym Religia.tv, prowadził w tej stacji programy „Między sklepami”, „Bóg w wielkim mieście” i „Ludzie na walizkach”.

Napisał ok. 20 książek, przede wszystkim o tematyce religijnej i duchowości. Otrzymał kilka nagród dziennikarskich, m.in. Ostre Pióro od Business Centre Club (w 2004 roku), Nagrodę „Ślad” im. bp. Jana Chrapka (w 2007 roku), Wiktora w kategorii Wiktor publiczności za 2010 rok, MediaTor w kategorii NawigaTOR w 2008 roku, a w 2010 roku był nominowany do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Hołownia od lat jest zaangażowany w działalność charytatywną, głównie na rzecz dzieci w Afryce. Założył fundacje Kasisi i Dobra Fabryka, w 2016 roku otrzymał od Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Studiował psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szymon Hołownia po 11 latach odchodzi z „Mam talent!”. „Gdy coś się kończy, coś się zaczyna”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mariusz
Kiepski materiał na prezydenta. Ktoś kto startuje w wyborach powinien być czysty jak łza, świecić przykładem. Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o bagatela 50km/h dyskwalifikuje tego pana na starcie. Jeszcze to głupie tłumaczenie, że jemu się spieszy. Ktoś taki nie jest osobą wiarygodną.
51 21
odpowiedź
User
agata
konferansjer kandydatem na prezydenta 38 milionowego kraju ? gdzie mysmy zaszli...
54 14
odpowiedź
User
Taka prawda
Idiokracja
34 5
odpowiedź
User
Krzysztof
konferansjer kandydatem na prezydenta 38 milionowego kraju ? gdzie mysmy zaszli...

Wypraszam sobie jako konferansjer! jeśli już prowadzący "show". :)
27 7
odpowiedź
User
Partia TVN
Znajomość z córką znanego, nagle zmarłego milionera, wyraźnie procentuje. Kasa na kampanię się znajdzie, bo przecież inwestycja w przychylnego dla inwestora kandydata zawsze się zwróci.
32 9
odpowiedź