SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szymon Majewski znika z reklam PKO BP

Szymon Majewski po prawie trzech latach kończy współpracę reklamową z PKO Bankiem Polskim. W nowych kampaniach banku nie pojawi się inna znana osoba, tylko będą pokazywane emocje klientów.

Szymon Majewski, fot Stefan KwassArticle

- Współpracę z Szymonem Majewskim oceniamy bardzo dobrze zarówno w wymiarze wizerunkowym, jak i sprzedażowym - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Edyta Turkiewicz, kierownik biura prasowego banku. - Jednak po trzech latach dział marketingu podjął wyzwanie, żeby zaproponować w reklamach coś zupełnie nowego, na równie wysokim poziomie - dodaje.

Formalnie umowa z Majewskim obowiązuje do końca lutego. Ostatnią akcją reklamową z jego udziałem była prowadzona w listopadzie i grudniu ub.r. bożonarodzeniowa kampania kredytu konsolidacyjnego, w której odwiedzał Świętego Mikołaja (przeczytaj więcej i zobacz spot).

Szymon Majewski pojawił się w reklamach PKO BP wiosną 2011 roku, a jego zaangażowanie miało unowocześnić wizerunek banku i przyciągnąć do niego młodszych klientów. Satyryk reklamował przede wszystkim usługi dla klientów indywidualnych: konta, lokaty i kredyty. Szybko wyszło na jaw, że za pierwszą, dwuletnią umowę zainkasował 3,3 mln zł (więcej na ten temat).

Przez te dwa lata Majewski w spotach banku wcielał się w najróżniejsze role - zaczął jako jego dyrektor marketingu i rzecznik, a potem był m.in. informatykiem, naukowcem, nauczycielem czy kosmonautą (patrz spoty poniżej). Na początku ub.r. kontrakt przedłużono o rok, rozpoczynając serię reklam „Szymon na krańcach świata”, w których Majewski jako podróżnik odwiedzał różne egzotyczne zakątki.

PKO BP nie zamierza w miejsce Szymona Majewskiego zatrudnić innej znanej osoby. Nowe reklamy banku mają w żartobliwej konwencji przedstawiać fizyczne reakcje jego klientów na oferowane im usługi. Roboczy tytuł tego formatu to „Organizm”.

- Wykorzystujemy związki frazeologiczne, pewną umowność i humor do połączenia życiowych sytuacji z produktami bankowymi. Są to sytuacje, z którymi wiążą się konkretne emocje, tym samym uruchamiane są odpowiednie reakcje wewnątrz organizmu, a PKO Bank Polski bardzo często towarzyszy swoim klientom w takich momentach - opisuje Tomasz Marszałł, dyrektor marketingu PKO BP.

Pierwszy spot z tej serii będzie oparty na związku frazeologicznym „mieć wypieki na twarzy”. W reklamie okaże się, że  taki stan w organizmie klientki wywołuje możliwość zakupu nowych mebli dzięki pożyczce gotówkowej PKO BP. Faktycznie odpowiedzialna jest za to grupa zmobilizowanych krwinek, które prześcigają się w cukierniczych wypiekach.

Kampania będzie prowadzona od 17 lutego w telewizji i internecie. Przygotowały ją na stałe obsługujące PKO BP agencje DDB Warszawa (kreacja spotu telewizyjnego) i OS3 (kreacja reklam internetowych) oraz domy mediowe Universal McCann i Value Media (zakup mediów).

Poniżej prezentujemy najciekawsze spoty PKO BP z Szymonem Majewskim

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szymon Majewski znika z reklam PKO BP

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ekspert
Tylko czemu o tym informuje GW a nie PKO BP lub sam Majewski ????
odpowiedź
User
asd
"Reklama, która trafi do emisji w połowie lutego, pokaże, jak w organizmie kobiety powstają wypieki na twarzy wywołane przez pożyczkę gotówkową."

Chyba te wypieki powstaną po zobaczeniu kosztów pożyczki.
odpowiedź
User
ewa z raju
Wypieki można też dostać po obejrzeniu seksistowskiej reklamy.
odpowiedź