SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile Polska dalej zyskuje użytkowników, ma ponad 200 tys. klientów światłowodu. Prąd kosztował 60 proc. więcej

Na koniec czerwca br. T-Mobile Polska miał 12,46 mln użytkowników, o 353 tys. więcej niż przed rokiem, mimo że wyłączył nieaktywne karty prepaid rozdane uchodźcom z Ukrainy. Z internetu światłowodoergo od operatora korzysta już ponad 200 tys. klientów. Kwartalne przychody firmy zwiększyły się o 2,7 proc. do 1,66 mld zł.

Article

Rok do roku liczba abonentów T-Mobile Polska wzrosła z 7,93 do 8,09 mln, a liczba klientów ofert prepaidowych - z 4,17 do 4,37 mln. Operator zaznaczył, że w zeszłym kwartale zdecydował się wyłączyć nieaktywne karty prepaid, które wiosną ub.r. rozdawano uchodźcom z Ukrainy.

Z kolei liczba użytkowników internetu szerokopasmowego T-Mobile, oferowanego głównie na infrastrukturze innych telekomów, przekroczyła poziom 200 tys. Sprzedaż internetu światłowodowego zwiększyła się rok do roku o 22 proc., a w przypadku pakietów z internetem światłowodowym i usługami mobilnymi kwartał do kwartału nastąpił wzrost o 6,8 proc.

- Chcemy, żeby dzięki T-Mobile klienci mieli dostęp do pełnej oferty usług. Dlatego koncentrujemy się na pakietach konwergentnych, łączących usługi stacjonarne, głosowe i rozrywkę. Ale ta oferta nie byłaby kompletna bez troski o najwyższą jakość technologii i co najważniejsze: obsługi klienta. Widzimy, że to połączenie przynosi świetne efekty - komentuje Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska.

5G w T-Mobile dla ponad 50 proc. Polaków

T‑Mobile Polska internet w standardzie 5G oferuje w oparciu o częstotliwości 2100 MHz i technologię DSS. W zeszłym kwartale już ponad 50 proc. stacji bazowych operatora obsługiwało tę technologię, a jej zasięg wynosił ponad 50 proc. populacji Polski.

Przesył danych internetowych w sieci mobilnej telekomu zwiększył się rok do roku o 24 proc.

Zysk pod presją kosztów, 60 proc. więcej na prąd

Kwartalne przychody T‑Mobile Polska zwiększyły się o 2,7 proc. do 1,66 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA urósł o 0,2 proc. - z 465 do 466 mln zł.

- Rozbieżność między wzrostem przychodów a wynikiem EBITDA AL pokazuje, jak poważnie na działalność takich firm jak nasza wpływa ciągły, znaczący wzrost kosztów. To ważne szczególnie teraz, gdy inwestujemy nie tylko w rozwój naszej sieci mobilnej, ale także rozbudowujemy infrastrukturę światłowodową, data center, rozwijamy kompetencje ICT i bezpieczeństwa oraz jesteśmy gotowi do inwestycji w rozwój sieci 5G w kolejnych miesiącach - wylicza Juraj Andras, członek zarządu T-Mobile Polska ds. finansowych.

W ub.r. operator podpisał umowę, w ramach której będzie mógł korzystać z pięciu nowo wybudowanych farm fotowoltaicznych i wiatrowych. Trzy farmy fotowoltaiczne już działają, a dwie wiatrowe zostaną oddane do użytku w drugiej połowie br. Telekom podkreśla, że pozwala to częściowo ograniczyć skutki ponad 60-procentowego wzrostu kosztów zakupu prądu.

- Niestety, ostatnie kwartały to, oprócz sukcesu komercyjnego, także wzrost kosztów tak intensywny, że momentami niwelujący korzyści wynikające ze wzrostu przychodów – tak było w poprzednich dwóch kwartałach. Dlatego też to bardzo dobra informacja, że drugi kwartał 2023 kończymy odwróceniem tego trendu. Częściowe złagodzenie efektu wzrostu kosztów elektryczności dzięki uruchomieniu pierwszych farm zielonej energii w ramach umowy vPPA w połączeniu z dobrymi wynikami komercyjnymi dały nie tylko ustabilizowanie wyniku, ale nawet jego poprawę - podkreśla Andreas Maierhofer.

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska dalej zyskuje użytkowników, ma ponad 200 tys. klientów światłowodu. Prąd kosztował 60 proc. więcej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maniakasp
Trzeba przyznac, ze oferta ze światłowodem jest bardzo atrakcyjna po prostu.
odpowiedź
User
maniakasp
Trzeba przyznać, ze oferta ze światłowodem jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcze ze np. były opcje, ze 3 miesiace za darmo
odpowiedź