SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile dzięki infrastrukturze firmy Nexera dotrze do 450 tysięcy nowych użytkowników

T-Mobile Polska podpisał umowę ze spółką Nexera oferującą światłowodowe sieci dostępowe do internetu. W ramach porozumienia i wykorzystaniu łączy budowanych przez Nexerę do 2020 roku T-Mobile uzyska dostęp do 450 tysięcy nowych użytkowników.

 

Article

W zasięgu sieci budowanej przez Nexerę na terenie 4 województw (kujawsko-pomorskie, łódzkie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie) znajdą się przede wszystkim domy jednorodzinne zlokalizowane na terenach wiejskich i podmiejskich. Pierwsze komercyjne wdrożenia oferty T-Mobile na łączach Nexery planowane są w 2019 r.

Oprócz już ustalonych warunków dzierżawy przed uruchomieniem pierwszych usług firmy dopracują szczegółowe zasady dostarczania ich klientom.

Dzięki zawartemu porozumieniu w dokładnie taki sam sposób będą sprzedawane i dostarczane usługi dla wszystkich klientów niezależnie od tego z sieci dostępowej którego z operatorów udostępniających łącza T-Mobile będą oni korzystać. Elementem umowy obu firm jest również możliwość dzierżawy przez T-Mobile tzw. ciemnych włókien na potrzeby realizowania usług dla klientów obszaru B2B.

To druga umowa dzierżawy sieci światłowodowej FTTH podpisana przez T-Mobile Polska. W lipcu br. zawarta została umowa z Orange, w ramach której T-Mobile zapewnił sobie dostęp do infrastruktury operatora na obszarach nieregulowanych. Obecnie trwają prace po stronie działów IT obu firm tak aby zapewnić integrację systemów i właściwe działanie usług.

Z kolei Nexera kilka dni temu podpisała inną umowę o wykorzystaniu jej sieci światłowodowej przez Orange Polska obejmującą podobny obszar jak w wypadku kontraktu z T-Mobile Polska.

Na koniec czerwca br. T-Mobile Polska miał 10,61 mln klientów, o 358 tys. mniej niż rok wcześniej. Telekom przede wszystkim zyskał abonentów. W minionym półroczu jego przychody zmalały o 0,1 proc. do 3,16 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA - o 12,9 proc. do 834 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile dzięki infrastrukturze firmy Nexera dotrze do 450 tysięcy nowych użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl