SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile Polska rezygnuje z opłat roamingowych

T-Mobile Polska zapowiedział, że użytkownicy korzystający z taryf T1, T2 i T3 w ofercie tego operatora będą mogli korzystać z przyznanego pakietu rozmów, wiadomości SMS i MMS nie tylko w kraju, lecz także w opcji roamingu na terenie Unii Europejskiej. Z kolei limit danych internetowych w UE będzie zależał od rodzaju zakupionej w kraju taryfy T.

Article

T-Mobile Polska zapowiedział, że przyznane limity dla użytkowników ofert typu T (1, 2 i 3) z których korzystają oni w Polsce staną się obowiązujące także na terenie Unii Europejskiej w ramach zagranicznego roamingu. Nowe regulacje mają obowiązywać od dnia 15 czerwca br., gdy wchodzą w życie unijne przepisy dotyczące nowych cenników w opłatach międzynarodowych.

Nieco inaczej T-Mobile rozwiązał kwestię opłat roamingowych w wypadku danych internetowych. Tutaj limity będą zależały od wykupionej przez użytkownika taryfy.

OFERTA T /
PAKIET SUPERNETU

2GB

5 GB

10 GB

BEZ LIMITU
DANYCH

T1

1,55 GB
W UE

2,05 GB
W UE

2,55 GB
W UE

3,1 GB W UE

T2

-

2,55 GB
W UE

3,1 GB
W UE

3,6 GB W UE

T3

-

-

3,6 GB
W UE

4,1 GB W UE

Podany limit internetowy użytkownik może podwyższyć wykupując usługę Supernet Video, dzięki czemu zyska od 0,25 do 0,75 GB (w zależności od opcji).

Na koniec marca br. T-Mobile Polska miał 10,23 mln użytkowników (1,59 mln mniej niż rok wcześniej), w tym 6,7 mln abonamentów (po wzroście o 178 tys. w skali roku).

Nowe zasady od połowy czerwca

Od 15 czerwca osoby podróżujące po UE powinny móc telefonować, esemesować i korzystać z internetu bez żadnych dodatkowych opłat, uiszczając jedynie stawki krajowe za połączenie. Inicjatywa ta ma ułatwić życie zwłaszcza obywatelom państw członkowskich, którzy sporo podróżują i którzy dzięki temu nie będą płacić gigantycznych rachunków za korzystanie w trakcie wyjazdu z telefonu komórkowego.

Zgodnie z przepisami UE, od połowy czerwca tzw. usługa „roam like at home” powinna być automatycznie zawarta we wszystkich umowach telefonii komórkowej, zaś „operatorzy telefonii komórkowej muszą oferować swoje usługi roamingu po cenach krajowych klientom, którzy albo mieszkają w państwie członkowskim operatora albo są z nim trwale związani (np. w nim pracują lub mieszkają - red.) kiedy ci klienci okresowo podróżują po terytorium UE”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska rezygnuje z opłat roamingowych

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
No i co ?? Jak się chce to można nie oszukiwać klietow
14 9
odpowiedź
User
haha
zesr*li sie, ja i tak z nich rezygnuje za pare miesiecy, właśnie przez to, ze chcieli mnie naciągnąć na oplaty
12 8
odpowiedź
User
jsn
a co z karciarzami ?
11 8
odpowiedź
User
Mario
Czy jak mam obecnie taryfę T w T-mobile, no limit na rozmowy i smsy, 5 GB internetu to czy dzwoniąc:
a) z Polski na np. Hiszpańską komórkę,
b) będąc we Włoszech dzwoniąc na Holenderski numer komórkowy,
też mam nolimit bez żadnych dopłat ?
9 10
odpowiedź
User
Artur
To dobra informacja bo chciałem wszystko przenieść do Orange a tak zostaje dalej w T-MOBILE.
11 9
odpowiedź