SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tadeusz Woźniak z audycją w Halo.Radiu

Muzyk, kompozytor i wokalista Tadeusz Woźniak będzie prowadził audycję „Zegarmistrz światła” w internetowym Halo.Radiu.

Article

Tadeusz Woźniak debiutował w zespole „Dzikusy’, tworzył z „Niebiesko-Czarnymi”, Czesławem Niemenem, grupą „Czterech”, pisał muzykę do utworów Gałczyńskiego, Leśmiana czy Tuwima. Tworzył także muzykę dla Teatru Telewizji i takich artystów jak: Michał Bajor, Krystyna Prońsko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat. Jest laureatem wielu nagród, w 2005 roku został odznaczony przez ministra kultury Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Jego najbardziej znane piosenki to „Zegarmistrz światła”, „Smak i zapach pomarańczy”, „Hej, Hanno”, skomponował również muzykę do „Pana Tadeusza” – filmu Ryszarda Ordyńskiego z 1928 roku, wydaną przez Filmotekę Narodową w 2014 roku.

- Jest wiele zdarzeń, które wiążą się z jakąś z piosenką. W tych piosenkach i tych zdarzeniach często zawarta jest jakaś ważna chwila z naszego życia, a czasem nawet - życia całego pokolenia. Piosenka te chwile przypomina i  symbolizuje - jednocześnie  będąc ich zapisem emocjonalnym. Bo piosenki trwają i stają się częścią pokoleniowego kodu kulturowego. Nie chodzi tu o ocenę, czy tworzenie rankingów, a o przypomnienie tych utworów, okoliczności ich powstania i powodów sukcesu – komentuje Tadeusz Woźniak.

Pierwszy program z jego udziałem odbędzie się w poniedziałek, 29 marca o 21.00.

Mniej patronów, nowi prowadzący

Halo.Radio rozpoczęło nadawanie 1 października 2019 roku za pośrednictwem strony Halo.Radio, aplikacji, YouTube i Facebooka.

Od początku medium jest wspierane ze zbiórki crowdfundingowej. Na koncie Fundacji Obywatelskiej do tej pory uzbierano nieco ponad 504 tys. zł. Liczba patronów i zadeklarowana suma miesięcznego wsparcia ciągle jednak spada – w połowie września było to 15,5 tys. zł miesięcznie od 475 patronów, a w tej chwili wsparcie kwotą 4,3 tys. zł deklaruje 167 patronów.

Reporter, pisarz i dziennikarz Ivo Vuco zapowiada, że przygotowuje książkę o tym, co dzieje się w Halo.Radiu. Twierdzi, że pracując w rozgłośni był świadkiem „seksizmu, homofobii, rasizmu oraz przemocy finansowej, a także przemocy psychicznej”.
- Zgłosiło się już 10 osób, które chcą wspólnie złożyć pozew przeciw Kubie Wątłemu, ale spodziewamy się, że finalnie tych osób będzie co najmniej 30 – komentował w rozmowie z nami Ivo Vuco.

Redaktor naczelny Halo.Radia, Mariusz Rokos, zapowiedział wytoczenie procesu dwóm byłym współpracownikom rozgłośni: Mariuszowi Gzylowi i Ivo Vucowi.

Dołącz do dyskusji: Tadeusz Woźniak z audycją w Halo.Radiu

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
witek
Panie Tadeuszu, gdzie Pan poszedł? Do Wątłego????????????? Na litość boską...
odpowiedź
User
Jutjub
Taki porządny człowiek idzie do radia ze 167 patronami i bynajmniej z wyższą słuchalnością?
odpowiedź
User
Qqq
O. To to coś jeszcze nadaje?
odpowiedź