SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tajwański Foxconn przejął fabrykę Della w Łodzi

Komisja Europejska (KE) udzieliła zezwolenia tajwańskiej firmie Foxconn na zakup fabryki komputerów Dell w Polsce. Komisja doszła do wniosku, że transakcja nie budzi obaw dotyczących naruszenia zasad konkurencji.

Tajwański Foxconn przejął fabrykę Della w Łodzi

„Komisja Europejska na mocy rozporządzenia UE w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw wyraziła zgodę na planowany przez tajwańską spółkę Foxconn zakup spółki zależnej amerykańskiego producenta komputerów Dell w Polsce. Po przeanalizowaniu transakcji Komisja uznała, że nie zakłóci ona znacząco skutecznej konkurencji w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) ani w żadnej jego istotnej części” - czytamy w komunikacie.

Spółka Foxconn świadczy na rzecz producentów oryginalnego sprzętu usługi zewnętrznego montażu produktów, takich jak komputery, telefony komórkowe czy telewizory, zwane usługami wytwarzania sprzętu elektronicznego. Polska spółka zależna Dell w Łodzi jest odpowiedzialna za produkcję wewnętrzną komputerów Dell. W wyniku transakcji Foxconn przejmie potencjał produkcyjny polskiej spółki zależnej – podano również.

„Sporządzona przez Komisję analiza planowanej transakcji wykazała, że działalność spółki Foxconn i polskiej spółki zależnej w zakresie montażu sprzętu elektronicznego nie nakłada się w takim stopniu, aby transakcja doprowadziła do znaczącego wzmocnienia pozycji konkurencyjnej spółki przejmującej” – czytamy dalej.

Ponadto Komisja stwierdziła, że po transakcji spółka Foxconn będzie miała nadal kilku rzeczywistych konkurentów. Przeprowadzone przez Komisję badanie rynku potwierdziło także, że możliwości produkcyjne na rynku usług zewnętrznego montażu nie są ograniczone, możliwe jest wejście na rynek podmiotów działających na rynkach sąsiednich, zaś producenci oryginalnego sprzętu mają silną pozycję negocjacyjną w kontaktach z dostawcami usług zewnętrznego montażu.

W związku z tym Komisja podała, że doszła do wniosku, że transakcja nie budzi obaw dotyczących naruszenia zasad konkurencji.

Polski rząd udzielił projektowi Della pomocy publicznej w wysokości 148,7 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tajwański Foxconn przejął fabrykę Della w Łodzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl