SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tauron ma 9 ofert wstępnych na budowę bloku o mocy 800-910 MW w PKE

Należący do grupy Tauron Polska Energia Południowy koncern Energetyczny (PKE) otrzymał 9 wniosków (ofert wstępnych) w przetargu na budowę bloku energetycznego o mocy 800-910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III, poinformował Tauron we wtorek.

Tauron ma 9 ofert wstępnych na budowę bloku o mocy 800-910 MW w PKE

„Firmy, które złożyły wnioski, znajdują się w europejskiej i światowej czołówce. Są również wśród nich polskie podmioty” – poinformował Jan Kurp, prezes zarządu PKE.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawy, montaż, rozruch i przekazanie do eksploatacji bloku energetycznego na parametry nadkrytyczne wraz z instalacjami i obiektami przynależnymi w PKE SA Elektrownia Jaworzno III.

„Kolejnym etapem postępowania będzie sprawdzenie wszystkich wniosków pod kątem zgodności z ogłoszeniem. Wyniki dopuszczeń będą znane w połowie września. Przewidywane zakończenie całego procesu wyboru wykonawcy planowane jest na drugi kwartał 2011 roku” – czytamy dalej.

Zamówienie będzie wykonane w formule „pod klucz”, która obejmuje: projektowanie, dostawę, budowę, szkolenie personelu, rozruch i przekazanie do eksploatacji oraz serwis w okresie gwarancyjnym.

W ubiegłym roku PKE (Grupa Tauron) oddał do użytku nowoczesny blok energetyczny 460 MW w Elektrowni Łagisza w Będzinie. Obecnie spółka buduje blok ciepłowniczy 50 MWe oraz 106 MWt w Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała oraz blok, który będzie spalał wyłącznie biomasę w Elektrowni Jaworzno III.

Moc elektryczna grupy Tauron to ok. 5,6 GW, a produkcja ok. 18,6 TWh netto. Energia z TPE dostarczana jest do 4 mln klientów na 17% powierzchni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tauron ma 9 ofert wstępnych na budowę bloku o mocy 800-910 MW w PKE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl