SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Techmex złożył zażalenie na decyzję sądu o upadłości likwidacyjnej

Techmex złożył zażalenie na decyzję sądu, który ogłosił upadłość likwidacyjną spółki, poinformowała firma w komunikacie w czwartek. Spółka informatyczna chce zmiany decyzji na upadłość z możliwością zawarcia układu.

"Dnia 7 grudnia 2009 zarząd spółki złożył zażalenie na postanowienie sądu z dnia 30 listopada 2009 dotyczące ogłoszenia upadłości obejmującej likwidację majątku spółki i wniósł o zmianę postanowienia na upadłość z możliwością zawarcia układu" - czytamy w komunikacie.

W połowie października zarząd Techmeksu złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Techmex już wcześniej informował, że przygotowuje się do złożenia takiego wniosku, jednak na początku października wniosek o upadłość likwidacyjną spółki złożył jeden z jej wierzycieli - bank DnB Nord. Choć część wierzycieli (w tym giełdowy Komputronik) chciał upadłości z możliwością zawarcia układu, sąd zdecydował o likwidacji firmy.

Techmex miał 33,86 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej narastająco w I-III kw. 2009 roku wobec 21,97 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 91,50 mln zł wobec 288,32 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Techmex złożył zażalenie na decyzję sądu o upadłości likwidacyjnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl