SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telekomunikacja Polska nie "wchłonie" PTK Centertel

Telekomunikacja Polska zaprzecza informacjom dotyczącym "wchłonięcia" PTK Centertel przez TP.

Centertel w przyszłym roku zostanie formalnie wchłonięty przez Telekomunikację Polską. Wcześniej operatorzy zintegrują kluczowe działy, połączą systemy informatyczne, odchudzą liczbę pracowników i przeprowadzą skomplikowany proces przygotowań do połączenia. Skala rozpoczętych w Centertelu zmian jest największa w piętnastoletniej historii firmy - podał  w środę Puls Biznesu.

Komórkowe ramie TP będzie też stopniowo pozbawiane decyzyjności. Za realizację strategii i działalność operacyjną Centertela już w tym roku odpowiadał będzie zarząd TP. Celem Grażyny Piotrowskiej-Oliwy, nowej szefowej operatora komórkowego, będzie koordynacja procesów łączenia się struktur obu operatorów i przygotowanie do fuzji. Sprzedaż, marketing, finanse oraz inwestycje w praktyce pozostaną poza obszarem jej kompetencji. Menedżerowie TP nową prezes Centertela już dziś żartobliwie nazywają „likwidatorem”. Kilka dni temu Maciej Witucki, szef TP, zapewniał że operator komórkowy nie stanie się wydmuszką.

- Z miesiąca na miesiąc jego rola Centertela jako organizacji będzie słabła. Najlepsi menedżerowie są już transferowani do TP, kluczowe działy też. Wkrótce rozpocznie się proces zwolnień  – mówi dla PB jeden z dyrektorów telekomu.

TP chce w przyszłym roku wykorzystać markę Orange do sprzedaży usług sieci stacjonarnej m.in. telefonii i szerokopasmowego dostępu do internetu. Orange ma stopniowo wypierać markę TP w segmencie klientów indywidualnych i biznesowym. Proces budowy oferty zintegrowanej i wprowadzenie marki Orange w nowe segmenty rynku koordynować będzie Iwona Kossmann, która od kwietnia w zarządzie TP odpowiedzialna będzie za marketing i sprzedaż.

Co na to TP?:

Telekomunikacja Polska oświadcza, że nie jest prawdą, iż PTK Centertel zostanie „wchłonięty” przez Telekomunikację Polską, jak sugeruje „Puls Biznesu” w opublikowanym 14 marca 2007r. artykule „Centertel zwija żagle”. Spekulacje na temat przejścia czołowych menadżerów PTK Centertel do TP oraz zwolnień pracowników również mijają się z prawdą.

W rzeczywistości w założeniach do strategii Grupy TP na lata 2007-10, ogłoszonych 2 marca br. przez prezesa TP Macieja Wituckiego, zapowiedziana została integracja funkcjonalna TP i PTK Centertel oraz modyfikacja struktury zarządzania w Grupie TP. Prezes Witucki zastrzegł, że nie oznacza to w żadnym przypadku fizycznej fuzji TP i PTK Centertel, ani powstania jednej marki w Grupie.

Nadrzędnym celem zmian jest dalszy wzrost Grupy TP, podnoszenie jej wydajności operacyjnej, lepsze wykorzystanie wspólnych zasobów podmiotów wchodzących w skład Grupy i stworzenie konwergentnej oferty dla klientów.

Strategia Grupy TP nie zakłada grupowych zwolnień w PTK Centertel, zaś restrukturyzacja zatrudnienia w TP odbywać się będzie zgodnie z postanowieniami Umowy Społecznej, podpisanej przez zarząd ze związkami zawodowymi - informuje rzecznik Grupy TP Jacek Kalinowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telekomunikacja Polska nie "wchłonie" PTK Centertel

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl