SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telekomunikacja Polska pozywa właściciela Ery

Telekomunikacja Polska zaskarżyła PTC do UOKiK

Zdaniem Telekomunikacji Polskiej spółka Polska Telefonia Cyfrowa nie ma prawa uzależniać stawek międzyoperatorskich od obniżenia marż przez TP, dlatego TP SA zaskarżyła PTC do UOKiK

Poinformowała we wtorek na konferencji prasowej Grażyna Piotrowska-Oliwa z TP SA.

We wtorek PTC poinformowała, że chce, aby Telekomunikacja Polska obniżyła swoje marże przy połączeniach z telefonów stacjonarnych na komórki i tym samym obniżyła ceny detaliczne takich połączeń. W zamian za to PTC zobowiązałaby się do obniżenia stawek opłat międzyoperatorskich, (w tym wypadku PTC i TP SA) tzw. opłat interkonekt, do 68 groszy za minutę w godzinach szczytu, z obecnych 73,5 grosza.

Przedstawiciele PTC postulują by Telekomunikacja Polska obniżyła marże za tego rodzaju połączenia do poniżej 23,4 grosze za minutę. Takie porozumienia Polska Telefonia Cyfrowa zawarła już z innymi operatorami stacjonarnych sieci telefonicznych.

"To nie PTC złożyła propozycje obniżki opłat interkonektowych, wynikają one ze wspólnych ustaleń operatorów i Urzędu Regulacji Telekomunikacji" - powiedziała Piotrowska-Oliwa.

Dodała, że TP złożyła skargę na PTC do UOKiK, gdyż spółka ta naruszyła jej interes.

"TP pozostaje jedynym operatorem na rynku, któremu PTC nie obniżył stawek interkonektowych za zakańczanie połączeń w swojej sieci rozpoczynanych przez abonentów TP" - napisała TP we wniosku do UOKiK.

Według TP narzucanie jej przez PTC maksymalnej wysokości marży detalicznej na połączenia z sieci TP do sieci PTC stanowi nadużycie pozycji dominującej przez PTC.

Piotrowska-Oliwa nie zgadza się z wyliczeniami marży TP dokonanymi przez PTC.

"Obecnie nasze marże wynoszą 18 groszy, a po obniżce stawek interkonektowych chcemy je zmniejszyć do 10-12 zł" - powiedziała.

Na spotkaniu zorganizowanym przez URTiP TP SA zobowiązała się także do odpowiedniego obniżenia swojej marży, czyli drugiego znaczącego składnika ceny detalicznej płaconej przez abonentów TP za połączenia z użytkownikami telefonów komórkowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telekomunikacja Polska pozywa właściciela Ery

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl