Teleturniej „Tylko ty” z Tomaszem Kammelem znika z TVP2. „To był eksperyment”

Telewizyjna Dwójka zdecydowała, że nie będzie kontynuować emisji teleturnieju „Tylko ty”, którego prowadzącymi byli Tomasz Kammel i Radosław Kotarski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jesienią w jego miejscu widzowie obejrzą dodatkowe odcinki „Jednego z dziesięciu”.

Łukasz Brzezicki
Łukasz Brzezicki
Udostępnij artykuł:

Teleturniej „Tylko ty”, oparty na brytyjskim formacie „Pointless”, nadawany był wiosną w czwartki i piątki o 18.55. W programie rywalizowały ze sobą dwuosobowe drużyny, których zadaniem było odgadnięcie, jakiej odpowiedzi na pytanie udzieliło najmniej osób spośród grupy ankietowanych. „Tylko ty” prowadzili Tomasz Kammel i youtuber Radosław Kotarski.

- Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że program będzie dla widzów czymś nowym, szczególnie dwójka prowadzących. To był eksperyment, próba poszukiwania czegoś nowego - mówi Wirtualnemedia.pl Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP2. Zaznacza jednak, że format może powrócić na antenę Dwójki w kolejnych latach.

Program od początku nie cieszył się dużą popularnością. Pięć pierwszych odcinków teleturnieju obejrzało średnio 978 tys. widzów, co przełożyło się na 6,83 proc. udziału Dwójki w grupie wszystkich widzów i 5,16 proc. w grupie 16-49 (dane Nielsen Audience Measurement - poznaj szczegóły).

Wcześniej o tej porze Dwójka pokazywała teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Jesienią odcinki tego programu ponownie będą emitowane w czwartki i piątki o 18.55. - „Jeden z dziesięciu” jest precyzyjniej ulokowany w tym paśmie i widzowie przyzwyczaili się do programu - tłumaczy nam powody tej decyzji Jerzy Kapuściński.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w czerwcu br. udział TVP2 wyniósł 7,60 proc. (więcej na ten temat).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowy właściciel "Rzeczpospolitej" odchudza spółkę zależną. W zarządzie tylko prezes

Nowy właściciel "Rzeczpospolitej" odchudza spółkę zależną. W zarządzie tylko prezes

Ma być bezpieczniej w polskiej cyberprzestrzeni. Prezydent podpisał ustawę

Ma być bezpieczniej w polskiej cyberprzestrzeni. Prezydent podpisał ustawę

Relacjonowała igrzyska pod wpływem alkoholu. Reporterka przeprasza

Relacjonowała igrzyska pod wpływem alkoholu. Reporterka przeprasza

Dodatkowa transmisja NBA w TVP. Możliwy debiut Polaka

Dodatkowa transmisja NBA w TVP. Możliwy debiut Polaka

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Ruszył konkurs "Melchiory 2026". To nagroda Polskiego Radia

Ruszył konkurs "Melchiory 2026". To nagroda Polskiego Radia