SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polsat bezpośrednim nadawcą TV4 i TV6

Zakończył się formalny proces połączenia Telewizji Polsat z Polskimi Mediami. Od 31 grudnia ub.r. Polsat jest już bezpośrednim nadawcą naziemnych kanałów TV4 i TV6.

Po połączeniu Telewizji Polsat i Polskich Mediów dalej działa tylko ta pierwsza spółka. Do Polsatu przeszli dotychczasowi pracownicy Polskich Mediów, którzy przenieśli się z budynku przy al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie do siedziby stacji Zygmunta Solorza-Żaka przy ul. Ostrobramskiej.

W komunikacie prasowym podano, że operacja “otwiera możliwość zwiększenia przychodów reklamowych w oparciu o rosnący zasięg i silniejszą pozycję negocjacyjną Grupy, a także możliwość realizacji synergii w obszarach: dostępu i wykorzystania treści programowych, technicznych, reklamy, marketingu i cross-promocji oraz zasobów back-office”.

Telewizja Polsat nie ujawnia jednak, jak duże były redukcje zatrudnienia w związku z połączeniem spółek. Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy stacji, zapewnia, że w grupie pozostają Piotr Fajks, dotychczasowy prezes Polskich Mediów, oraz Adam Stefanik, dyrektor programowy TV4. Nie ujawnia jednak, jaką funkcję zajmować będzie teraz Fajks.

Transakcja przejęcia Polskich Mediów przez Polsat została sfinalizowana w sierpniu ub.r. Jej kwota wyniosła 99 mln zł (więcej na ten temat).

Polsat ma obecnie w portfolio 18 kanałów. Są to naziemne Polsat, Polsat Sport News, TV4 i TV6 oraz satelitarne Polsat 2, Polsat News, Polsat Biznes, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Film, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Romans, Polsat JimJam (tworzony wraz z Chello), Polsat Food, Polsat Viasat Explorer, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature i Polsat Crime & Investigation Network (pięć ostatnich stacji nadaje co prawda pod marką Polsatu, ale na podstawie umów z innymi nadawcami). Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Film mają też swoje wersje w HD.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w 2013 roku średni udział TV4 wyniósł 2,97 proc., a TV6 - 0,61 proc. (dowiedz się więcej).

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polsat bezpośrednim nadawcą TV4 i TV6

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kij
a co z TV Odra należącą do Polskich Mediów??
0 0
odpowiedź
User
widz
Nie rozumiem po co Polsatowi tyle kanałów a na większości lecą powtórki ja bym zrobił tak:

- Czwórka powinna połączyć się z Polsat Cafe i jako Polsat Cafe być w DVB-T

- Szóstka powinna połączyć się z Polsat Play i jako Polsat Play powinna być dostępna w DVB-T

- Polsat Romans i Polsat 2 powinny być całkiem zlikwidowane bo po co komu kanały powtórkowe

- Superstacja powinna być sprzedana np. Agorze albo Axel Springer

Dodatkowo Polsat powinien wybudować nowy budynek w którym by umieścił duże nowoczesne studia telewizyjne dla Polsat News, Polsat Biznes oraz Polsat Sport i Polsat Sport News(bo studia przy ul. Ostrobramskiej są małe).

Marzy mi się aby Polsat Sport News stał się prawdziwym sportowym kanałem informacyjnym jakiego nie ma w Polsce ( taki polski SKY Sports News)
0 0
odpowiedź
User
eN
A ATM Rozrywka nie należy do Polsatu?
0 0
odpowiedź