SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka produkcyjna TV Republiki z zyskiem. Jest nowy prezes

Należąca do Telewizji Republika spółka Stream1.pl w ub.r. przy wzroście przychodów o 28 proc. do 2,85 mln zł zarobiła na czysto ponad 280 tys. zł. Jej nowym prezesem został Tomasz Sakiewicz - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Tomasz Sakiewicz w spocie autopromocyjnym TV RepublikaTomasz Sakiewicz w spocie autopromocyjnym TV Republika

Poprzednio prezesem Stream1.pl był Radosław Dobrzyński (od 10 lat dyrektor generalny Telewizji Republika), a członkinią zarządu Katarzyna Napiórkowska (szefowa marketingu stacji).

Teraz Napiórkowska nie jest już we władzach spółki (pozostała w zespole TV Republika), Dobrzyński przeszedł na stanowisko członka zarządu, a nowym prezesem został Tomasz Sakiewicz, prezes Telewizji Republika oraz redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Skąd ta zmiana? - Ta spółka jest dla nas teraz ważniejsza, tak jak zresztą wszystko. Dlatego przejąłem osobisty nadzór nad nią. Skoro naszą telewizję ogląda 10 mln ludzi, to wszystko staje się ważne - mówi Sakiewicz portalowi Wirtualnemedia.pl.

Stream1.pl produkuje dla TV Republika

Spółka Stream1.pl działa od wiosny 2016 roku. Początkowo zajmowała się transmisjami internetowymi natomiast od przełomu 2020 i 2021 roku profil jej działalności się zmienił. Obecnie obejmuje jej produkcję programów telewizyjnych, materiałów filmowych oraz multimedialnych, głównie na zlecenie Telewizji Republika.

W ub.r. przychody spółki poszły w górę o 28,4 proc. - z 2,22 do 2,85 mln zł. Przy wzroście kosztów operacyjnych z 2,26 do 2,48 mln zł (stanowiące zdecydowaną większość wydatki na wynagrodzenia podskoczyły z 2,18 do 2,45 mln zł) rentowność sprzedażowa poprawiła się z 43,1 tys. zł straty do 369,3 tys. zł zysku, a wynik netto - z 27,8 tys. zł straty do 282,3 tys. zł zysku.

CZYTAJ TEŻ: Ponad 70 proc. mniej reklam w TV Republika. Kto się tam reklamuje, kto wrócił?

To kolejny rok, w którym wyniki Stream1.pl mocno się polepszyły. W 2021 roku firma przy 1,09 mln zł wpływów miała 567,3 tys. zł straty netto, a rok wcześniej zanotowała 4,9 tys. zł przychodów i 110,8 tys. zł straty netto.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2023, a poprzedni - 2022

- Perspektywy prowadzonych działań sprzedażowych na rok 2024, wskazują na możliwość wypracowania dodatniego wyniku finansowego również w 2024 roku pozwalającym na przywrócenie dodatniego poziomu kapitałów własnych. Prowadzone aktualnie działania sprzedażowe, ukierunkowane są na realizację kontentu do telewizji informacyjnych, produkcję materiałów promocyjnych i reklamowych - wyliczono w sprawozdaniu spółki.

Na koniec ub.r. jej kapitały własne wynosiły -255,9 tys. zł, wobec - 538,2 tys. zł. Już w połowie 2022 roku TV Republika, jedyny udziałowiec spółki, podwyższyła jej kapitał zakładowy z 710 do 933 tys. zł, obejmując wszystkie nowe walory.

Jednak dotychczasowe straty netto firmy na koniec ub.r. sięgały 1,47 mln zł, wobec 282,3 tys. zł zysku z ub.r.

CZYTAJ TEŻ: Niedawno radna PiS, pracownica kancelarii premiera i Enei. Teraz jest reporterką TV Republika

TV Republika od zmian w Telewizji Polskiej rozpoczętych w drugiej połowie grudnia ub.r. osiąga oglądalność kilkadziesiąt razy wyższą niż wcześniej. W kwietniu br. średnia widownia minutowa stacji wynosiła 160 797 widzów, a udział w rynku oglądalności - 3,04 proc. Rok wcześniej było to odpowiednio 4 901 widzów i 0,09 proc. udziału (dane Nielsen Audience Measurement).

Obecnie TV Republika jest już obecna na kilku lokalnych multipleksach naziemnych: na multipleksie eksperymentalnym BCAST (Gdańsk, Warszawa, Wrocław), MUX-L7 (Lubin, Głogów) i MUX-L2 (Rybnik). Emisja w MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki), MUX-L4 (Wrocław, Świdnica) i MUX-ie testowym TVS (Katowice).

Dołącz do dyskusji: Spółka produkcyjna TV Republiki z zyskiem. Jest nowy prezes

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ŻAABA
Szefowa "marketingu", LOL
odpowiedź