SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN zerwał umowę z Katarzyną Bosacką, powodem jej kontrakt reklamowy bez zgody nadawcy

We wtorek TVN wypowiedział ze skutkiem natychmiastowym umowę z Katarzyną Bosacką, prowadzącą programy w TVN Style. Dziennikarka niedawno została ambasadorką ekologicznych marek OnlyBio i OnlyEco z portfolio firmy Laboratorium Naturella, na co nie miała wymaganej w umowie zgody nadawcy.

Katarzyna Bosacka, fot. TVN Style Article

Z oświadczeniu opublikowanym przez nadawcę czytamy, że przyczyną uzasadniającą decyzję o wypowiedzeniu ze skutkiem natychmiastowym umowy zawartej z Katarzyną Bosacką jest wykorzystanie przez dziennikarkę swojego wizerunku na rzecz innej firmy. Jej umowa ze spółką TVN tego zakazywała.

Bosacka pod koniec maja br. podpisała umowę z firmą Laboratorium Naturella, w której przez najbliższe trzy lata będzie pełnić funkcję ambasadora ekologicznych marek OnlyBio i OnlyEco.

Do sprawy odniosła się też dziennikarka, która początkowo w rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie chciała komentować rozstania z TVN. Na swoim facebookowym profilu oświadczyła, że „tak jak w każdym rozstaniu, przyczyny nigdy nie leżą tylko po jednej stronie”. Dodała również, że ze względu na szacunek do widzów powstrzyma się od dalszych komentarzy.

Katarzyna Bosacka to autorka publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny i wychowania dzieci.

Dziennikarka z TVN Style związana była przez ostatnich kilkanaście lat. W ostatnim czasie w tej stacji prowadziła takie programy, jak: „Co nas truje”, „Wiem, co jem i wiem, co kupuję” oraz „Gwiazdy od kuchni”.

Udział TVN Style w rynku telewizyjnym w 2018 roku wyniósł 0,65 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN zerwał umowę z Katarzyną Bosacką, powodem jej kontrakt reklamowy bez zgody nadawcy

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ino ja
Korpulentna kobieta w programie o tym jak być zdrowym i jak dobrze się odżywiać wypada słabo.
87 70
odpowiedź
User
Kuba
Korpulentna kobieta w programie o tym jak być zdrowym i jak dobrze się odżywiać wypada słabo.


Fakt, niedożywione anorektyczki wypowiadające się o jedzeniu wyglądają wiarygodniej ;) Kilka koncernów się ucieszy.
odpowiedź
User
Spike
Jedna z niewielu nienabotoksowanych twarzy w portfolio TVN, której jedynym zadaniem nie było pięknie wyglądać, uśmiechać się i przytakiwać gościom, a przekazać sporą dawkę wiedzy o zdrowym odżywianiu i racjonalnym kupowaniu ... wyrzucona!
odpowiedź
User
Poli
Przede wszystkim za mocno zaangażowała się politycznie. Była na każdym plakacie wyborczym z mężem w Wielkopolsce, spotkaniach wyborczych. A to nie były wybory prezydenckie, by reklamować się rodziną. Mąż przegrał, a ona wraz z nim. TVNowscy dziennikarze nie mogą angażować się do tego stopnia w politykę i wspierać opozycję.
74 24
odpowiedź
User
Paweł
Jakoś nie wierzę, że Bosacka by taki zapis w umowie przeoczyła, a TVN od razu zerwał z nią kontrakt z tego powodu. Moim zdaniem albo chodzi o jej zaangażowanie w kampanię wyborczą męża, albo o naciski ze strony różnych koncernów, które groziły zerwaniem kontraktów reklamowych w tvn, w związku z tym, że Bosacka piętnuje różne produkty (chociaż bez nazwy) w swoim programie. Ta sytuacja to raczej tylko pretekst.
105 8
odpowiedź