SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games planuje wypłacić 73 mln zł dywidendy

Zarząd produkującej gry mobilne firmy Ten Square Games zaproponował, żeby z zysku netto za ub.r. wypłaciła 73 mln zł dywidendy, po 10 zł na akcję.

Article

Ten Square Games w ub.r. osiągnął 138,3 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Zarząd spółki wnioskuje o wyznaczenie dnia dywidendy na 2 czerwca, a dnia jej wypłaty na 16 czerwca. W piątek na koniec sesji giełdowej za akcję Ten Square Games płacono 158,90 zł, przy takim kursie stopa proponowanej dywidendy wynosi 6,3 proc.

- Rekomendowany podział zysku uwzględnia wysokość zysku wypracowanego przez spółkę, sytuację finansową spółki, jej przyszłe potrzeby kapitałowe oraz aktualną sytuację na świecie i związaną z tym niepewność na rynkach finansowych. Zgodnie z przyjętą przez spółkę polityką dywidendową spółka wypłaca do 75 proc. skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy, natomiast biorąc pod uwagę wskazane powyżej czynniki proponowana przez zarząd kwota dywidendy za 2021 rok wynosi 52 proc. skonsolidowanego zysku netto i jest również zgodna z przyjętą polityką - napisano w komunikacie Ten Square Games.

Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku za 2021 rok podejmie zwyczajne walne zgromadzenie firmy.

Ten Square Games w ub.r. przy wzroście przychodów z 578,19 do 634,04 mln zł zanotował spadek zysku netto ze 151,6 do 141,26 mln zł. Zmalały wpływy z „Fishing Clash”, natomiast przychody z „Hunting Clash” ustabilizowały się na poziomie ok. 30 mln zł kwartalnie.

Ten Square Games płaci dywidendę czwarty rok z rzędu

W ub.r. Ten Square Games 72,67 mln zł dywidendy (po 10 zł na akcję), a w 2019 i 2020 - po 27,31 mln zł (3,78 zł na akcję). Głównymi akcjonariuszami firmy są jej współzałożyciele Maciej Popowicz (ma walory stanowiące 25,99 proc. kapitału i 26,24 proc. głosów na walnym zgromadzeniu) oraz Arkadiusz Pernal (jest właścicielem akcji stanowiących 9,06 proc. kapitału i 9,16 proc. głosów na walnym zgromadzeniu).

Według wstępnych, szacunkowych danych w pierwszym kwartale br. Ten Square Games osiągnął 142,8 mln zł przychodów ze sprzedaży, z czego 94,5 mln zł z płatności w grze „Fishing Clash”.

Ten Square Games bez inwestora, wydał 45 mln euro na przejęcie

W połowie ub.r. Ten Square Games zawarł umowę kupna za 45 mln euro 100 proc. udziałów włoskiej spółki Rortos wydającej symulatory lotów na urządzenia mobilne.

Równocześnie firma rozpoczęła przegląd opcji strategicznych, informując, że wśród rozważanych scenariuszy jest pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego. W październiku przegląd został zakończony bez rezultatów, a spółka obniżyła maksymalnie o 8 proc. wysokość powtarzalnej EBITDA za rok obrotowy 2021 na potrzeby programu motywacyjnego.

W styczniu br. Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) sprzedali 6 proc. akcji spółki za 138 mln zł. W poprzednich dwóch ABB Popowicz i Pernal zbyli akcje firmy za 577 mln zł.

Z kolei w połowie marca br. Ten Square Games za ok. 3,5 mln dolarów przejął 24,8 proc. udziałów firmy Gamesture tworzącej gry RPG. Zyskał też opcję kupna jej pozostałych udziałów.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games planuje wypłacić 73 mln zł dywidendy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl