SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games nie pozyskał inwestora, niższe wymaganie w programie dla menedżerów

Produkująca gry mobilne firma Ten Square Games bez rezultatów zakończyła przegląd opcji strategicznych. Natomiast wysokość powtarzalnej EBITDA za rok obrotowy 2021 na potrzeby programu motywacyjnego została zrewidowana o maksymalnie 8 proc.

Article

"Podczas przeglądu zarząd dokonał oceny warunków rynkowych oraz przeanalizował różne opcje strategiczne. Przegląd wzbudził znaczne zainteresowanie inwestorów strategicznych i finansowych, które zostało dogłębnie przeanalizowane i potwierdziło zasadność strategii spółki" - napisano w komunikacie giełdowym Ten Square Games.

"Zarząd spółki jest przekonany, że skoncentrowanie się na obecnej strategii, działalności i projektach pozostaje najlepszą drogą do osiągnięcia długoterminowego celu spółki, jakim jest dalszy rozwój i maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy, przy jednoczesnym pozostaniu spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie" - dodano.

Ten Square Games rozpoczął przegląd opcji strategicznych w czerwcu tego roku. Spółka informowała wtedy, że wśród rozważanych scenariuszy jest pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Rada nadzorcza Ten Square Games zrewidowała w dół wysokość powtarzalnej EBITDA za rok obrotowy 2021 na potrzeby programu motywacyjnego o maksymalnie 8 proc., do kwoty nie mniejszej niż 228,9 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. W kwietniu podawano, że dla 2021 roku ma to być 248,8 mln zł.

Jak podano, rada nadzorcza ustaliła nowy poziom powtarzalnej EBITDA po zapoznaniu się z raportem miesięcznym spółki oraz aktualnymi wynikami, mając na uwadze obecną sytuację na rynku gier mobilnych spowodowaną pandemią COVID-19, w celu utrzymania wysokiej motywacji osób kluczowych dla działalności spółki oraz w celu utrzymania kierunku bieżącej działalności zarządu oraz budowania długoterminowej wartości dla akcjonariuszy.

W drugim kwartale br. Ten Square Games zanotowało 33,4 mln zł zysku netto, o 30,5 proc. więcej niż przed rokiem. Wynik obniżyły o 3,8 mln zł koszty rezygnacji z produkcji gry "Golf Royale".

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games nie pozyskał inwestora, niższe wymaganie w programie dla menedżerów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl