SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games wyłącza swoje gry w Rosji i Białorusi

Produkująca gry mobilne spółka Ten Square Games poinformowała, że zablokowała, poprzez wyłączenie serwerów, możliwości pobrania, instalowania, korzystania oraz płacenia w grze przez użytkowników korzystających ze sklepów AppStore i GooglePlay z terytoriów Rosji i Białorusi.

fot. materiały prasoweArticle

Decyzja ta jest podyktowana sytuacją geopolityczną Rosji, a także brakiem możliwości prowadzenia efektywnych kampanii marketingowych na tych rynkach. Decyzja obejmuje wszystkie gry grupy kapitałowej Ten Square Games.

Ten Square Games poinformował, że blokada będzie miała wpływ na przyszłe przychody spółki.

Sprzedaż (płatności od graczy) z Rosji w 2021 roku dla gry "Fishing Clash" wyniosła 31,5 mln zł, co stanowi ok. 6,5 proc. całości płatności dla tego tytułu. Dla drugiego kluczowego tytułu spółki, gry "Hunting Clash", sprzedaż (płatności od graczy) w 2021 roku wyniosła ok. 2,9 mln zł, co stanowi ok. 2,5 proc. całości płatności dla tego tytułu. Płatności z Rosji dokonane przez sklep GooglePlay i Appstore dla pozostałych gier spółki są nieistotne.

Zaznaczono, że płatności graczy z Białorusi w ocenie zarządu Ten Square Games są nieistotne. - Zarząd spółki nie jest w stanie ocenić, jak długo nie będzie osiągał płatności z terytorium Rosji i Białorusi, stąd całkowity wpływ blokady płatności nie jest możliwy do oszacowania - dodano.

Podkreślono też, że 99 proc. należności wynikających ze sprzedaży na terytorium Rosji i Białorusi w 2021 roku zostało już spółce wypłacone.

Producenci gier zawieszają działalność w Rosji i Białorusi

W zeszły czwartek produkujące gry wideo firmy CD Projekt i Bloober Team poinformowały, że wstrzymują sprzedaż w Rosji i Białorusi (w przypadku CD Projekt dotyczy to także platformy GOG.com oferującej też gry od innych producentów).

W kolejnych dniach podobne decyzję podjęli niektórzy zagraniczni producenci, m.in. Electronic Arts i Ubisoft.

W trzecim kwartale ub.r. Ten Square Games zanotował spadek przychodów rok do roku o 17,5 proc. do 148 mln zł, skorygowanego zysku EBITDA z 74,43 do 54,82 mln zł i zysku netto z 58,77 do 24,79 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games wyłącza swoje gry w Rosji i Białorusi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl