SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tesla inwestuje 1,5 mld dolarów w bitcoina. Kurs kryptowaluty w górę

Tesla zainwestowała 1,5 mld dolarów w bitcoina. Firma Elona Muska, najbogatszego człowieka na świecie, planuje nawet przyjmowanie płatności w tej największej kryptowalucie. Kurs bitcoina wystrzelił do rekordowego poziomu.

Elon Musk, fot. Brian SolisArticle

Swoją inwestycję w bitcoina i plany z tym związane Tesla ujawniła w dokumentach przekazanych amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (US Securities and Exchange Commission - SEC).

"Zainwestowaliśmy łącznie 1,5 mld dolarów w bitcoiny i możemy od czasu do czasu lub długoterminowo nabywać i utrzymywać aktywa cyfrowe." - czytamy w sprawozdaniu firmy dla SEC.

Tesla wyjaśnia, że powyższe uczyniła zgodnie ze zaktualizowaną w styczniu 2021 r. polityką inwestycyjną. Zakłada ona zapewnienie spółce "większej elastyczności w zakresie dalszej dywersyfikacji oraz maksymalizacji zwrotu ze środków pieniężnych, które nie są wymagane do utrzymania odpowiedniej płynności operacyjnej" oraz możliwość inwestowania części tych środków w "określone alternatywne aktywa rezerwowe", w tym właśnie aktywa cyfrowe.

Co więcej, producent elektrycznych samochodów poinformował, że w niedalekiej przyszłości zacznie akceptować bitcoiny jako formę płatności za swoje produkty. Jednocześnie firma zaznaczyła, że może to robić "z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów i początkowo na ograniczonych zasadach".

Tesla dostrzega też niebezpieczeństwa związane z aktywami cyfrowymi, w tym to, że ich ceny były i mogą nadal podlegać sporym wahaniom. W efekcie firma nie wyklucza, że w przypadku spadku wartości bitcoina, jej sytuacja finansowa i wyniki operacyjne mogą ulec pogorszeniu.

Informacja o inwestycji Tesli w bitcoina pomogła kryptowalucie w osiągnięciu rekordowej wartości. Cena jej jednego tokena po raz pierwszy w historii sięgnęła ponad 44 tys. dolarów.

Dołącz do dyskusji: Tesla inwestuje 1,5 mld dolarów w bitcoina. Kurs kryptowaluty w górę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Sytuacja Tesli jest chyba cosik nie tego, skoro zamiast sprzedawać samochody, lecą spekulować. I w dodatku jak każdy nowicjusz kupują na górce
odpowiedź
User
brrrr
Na boga dajcie lepsze zdjęcie Elona już po przeszczepie włosów jak jest właścicielem Tesli a nie PayPala.
odpowiedź