SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tesla zwiększa przychody i przynosi zysk. Model 3 w czołówce sprzedaży aut w USA

W III kwartale 2018 roku Tesla uzyskała przychody w wysokości ponad 6,82 mld dolarów, a zysk spółki zamknął się kwotą przekraczającą 311 mln. Nowe auto Model 3 okazało się jednym z hitów sprzedaży na rynku w USA. Elon Musk zapowiada, że Model 3 Tesli trafi do klientów w Europie na początku 2019 roku

Article

W III kwartale br. Tesla zanotowała przychody w wysokości ponad 6,82 mld dol., co oznacza znaczący postęp w porównaniu z wynikami z poprzedniego roku, gdy przychody firmy wyniosły z górą 2,98 mld dol.

W raportowanym okresie zysk netto spółki przekroczył 311 mln dol., podczas gdy rok wcześniej koncern wykazał stratę na poziomie ponad 671,16 mln dol. To w historii dopiero drugi kwartał który firma kończy z zyskiem od czasu gdy zadebiutowała na giełdzie w 2010 r.

W komunikacie Tesla podkreśla, że dobre wyniki finansowe to przede wszystkim zasługa tego segmentu koncernu, który zajmuje się produkcją i sprzedażą aut elektrycznych. Tutaj szczególnie korzystnie wypadł nowy Model 3, który na amerykańskim rynku motoryzacyjnym przyniósł najwięcej przychodów i był na 5. miejscu najlepiej sprzedających się samochodów w USA.

W trzecim kwartale Tesla wyprodukowała 53 tys. Modeli 3 (zgodnie z zapowiedziami na poziomie 50-55 tys. pojazdów) i dostarczyła do klientów ponad 56 tys. pojazdów.

Wyniki ujawnione przez Teslę pozytywnie zaskoczyły inwestorów, którzy oczekiwali znacznie gorszych rezultatów. W efekcie akcje spółki w środę zyskały na wartości ponad 10 proc.

Model 3 Tesli trafi do klientów w Europie na początku 2019 roku

Elon Musk zapowiedział, że jeszcze w tym roku Tesla zacznie przyjmować zamówienia na Model 3 w Europie i Chinach. Dostawy mają rozpocząć się w 2019 r.

Tesla zapowiada, że w Europie wystartują pod koniec lutego lub marca, a w Chinach najpóźniej w drugim kwartale 2019 r.

Trudny okres

Tesla ma za sobą niełatwy okres związany przede wszystkim ze swoim szefem Elonem Muskiem. W połowie br. Musk zapowiedział najpierw, że zamierza wycofać Teslę z giełdy, by krótko potem wycofać się z tego pomysłu wywołując spore zamieszanie na rynku. Doszło do tego, że Musk pod naciskiem największych akcjonariuszy zgodził się ustąpić z funkcji prezesa Tesli pozostając jednak dyrektorem wykonawczym koncernu.

Dołącz do dyskusji: Tesla zwiększa przychody i przynosi zysk. Model 3 w czołówce sprzedaży aut w USA

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niki Nik
kibicuję temu gościowi. Niesamowity wojownik. Wrogów ma potężnych, mam nadzieję, że zyska sprzymierzeńców. Robi co może. (Nawet z siebie pajaca)
odpowiedź