SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"The New York Times" ma prawie 8 mln prenumeratorów. Najniższy wzrost subskrypcji cyfrowej od trzech lat

The New York Times Company, wydawca dziennika "The New York Times", w drugim kwartale tego roku osiągnął 93 mln dolarów zysku. Wydawca ma 7,9 mln subskrypcji.

"The New York Times", jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników, wydawany od 170 lat, nadal jest liderem prenumerat cyfrowych na świecie. Z opublikowanych właśnie danych wynika, że w drugim kwartale tego roku wydawca zyskał 142 tys. nowych subskrypcji. To najniższy wzrost kwartalnej subskrypcji cyfrowej od trzech lat (w pierwszym kwartale tego roku "The New York Times" zyskał 301 tys. nowych subskrypcji). Wśród odbiorców internetowej wersji dziennika więcej osób płaci za dostęp do głównej wersji informacyjnej (77 tys.), zaś pozostali wykupują dodatkowe produkty w postaci krzyżówek oraz przepisów kulinarnych (65 tys.).

Łącznie wydawnictwo ma już 7,9 mln płacących prenumeratorów. Firma szacuje, że do końca tego roku będzie miała 8,5 mln płatnych subskrypcji z papierowej i cyfrowej wersji dziennika. Wydawca "The New York Times" przewiduje, że w 2025 r. będzie mógł się pochwalić liczbą 10 mln subskrybentów.

"Wyniki firmy są świadectwem sukcesu naszej strategii opartej na prenumeratach cyfrowych" - napisała w oświadczeniu Meredith Kopit Levien, szefowa The New York Times Company.

Firma odnotowała w drugim kwartale tego roku skorygowany zysk operacyjny w wysokości 93 mln dolarów, co oznacza 78-proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2020 r. Całkowite przychody wydawnictwa wzrosły o 23,5 proc. rok do roku do kwoty 498,5 mln dolarów. Sprzedaż reklam wzrosła w tym czasie o 66,4 proc. do 112,8 mln dolarów.

Dołącz do dyskusji: "The New York Times" ma prawie 8 mln prenumeratorów. Najniższy wzrost subskrypcji cyfrowej od trzech lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl