SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'The Sun' na Euro 2008 po polsku

"The Sun", najpopularniejszy dziennik bulwarowy w Wielkiej Brytanii, po raz pierwszy w historii ukaże się w innym języku niż angielski. Podczas Euro 2008 wydanych zostanie kilka numerów po polsku. Będzie to autonomiczna gazeta, niezależna od wersji brytyjskiej.

'The Sun' na Euro 2008 po polsku

- Angielska reprezentacja nie dostała się do finałowych rozgrywek dlatego postanowiliśmy kibicować polskiej drużynie - mówi Steve Waring, redaktor prowadzący "The Sun" po polsku - Mam nadzieję, że polską edycją "The Sun" wesprzemy naszych przyjaciół z Polski. Trzymamy kciuki za polską reprezentację, a także za nową redakcję w "The Sun" - dodaje.

W polskich wydaniach dziennika z których każde liczyć będzie 48 stron, tylko siedem stron poświęconych będzie tematom związanym z Euro 2008 i sportem. - Resztę wypełnią wiadomości z Polski, Wielkiej Brytanii i świata. Będą to tematy nie tylko dotyczące Polaków - opowiada nam Dagmara Gładysz, szefowa projektu.

Polską edycję "The Sun" redaguje kilkudziesięcioosobowy zespół doświadczonych dziennikarzy. Są to osoby, które na co dzień pracują w pismach polonijnych, jak i takie, które do pracy nad projektem przyjechały specjalnie z Polski, m.in. dziennikarze "Gazety Wyborczej". Z pismem współpracują także Krzysztof Skiba i Jeremy Clakson z "Top Gear".

Pierwszy numer "The Sun" po polsku ukaże się już 7 czerwca. Planowany nakład to 77 tysięcy egzemplarzy. Kolejne wydania pojawią się w sprzedaży 9, 12, 13, 16 i 17 czerwca. Na razie nie wiadomo, czy jeśli Polska wyjdzie z grupy na Mistrzostwach, będą kolejne numery. - Zależy to od tego, jak zostanie odebranych przez czytelników tych sześć wydań - mówi nam Gładysz.

"The Sun" w polskiej wersji językowej będzie można kupić w ponad 5 tysięcy punktów na terenie Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii, m.in. w supermarketach Tesco, News Agents oraz w większości polskich sklepów. Cena każdego wydania wynosić ma 50 pensów.

Gazeta będzie promowana podczas dziesięciu organizowanych przez "The Sun" imprez plenerowych. W ich trakcie we współpracy z Onet.tv wyświetlane będą na telebimach mecze Polaków na Euro 2008. Planowane są także inne działania promocyjne, ale wydawca na razie nie ujawnia ich szczegółow.

"The Sun" ukazuje się w Wielkiej Brytanii od 1964 roku. Pismo należy koncernu News Corp. Ruperta Murdocha.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'The Sun' na Euro 2008 po polsku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl