SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„The Wall Street Journal” zmniejszy objętość w druku i zwolni część pracowników

Kierownictwo dziennika „The Wall Street Journal” postanowiło skonsolidować niektóre działy w drukowanym wydaniu i w konsekwencji zmniejszyć objętość codziennych wydań. Skutkiem tej decyzji będzie zwolnienie części zespołu, wydanie weekendowe pozostanie bez zmian.

Article

Informacje na temat planowanych zmian w drukowanym wydaniu „The Wall Street Journal” dostarczył serwis Politico, który dotarł do wewnętrznej korespondencji w redakcji dziennika.

W mailu wysłanym do zespołu Gerard Baker, wydawca „WSJ” zapowiedział, że od 14 listopada drukowane codzienne wydania czekają istotne zmiany.

Niektóre sekcje gazety mają zostać skonsolidowane - dotyczy to m.in. działów poświęconych biznesowi, nowym technologiom, kulturze czy stylowi życia. Zaplanowane zmiany nie będą dotyczyły weekendowego wydania gazety, które pozostanie w dotychczasowym kształcie.

Zapowiadana konsolidacja będzie miała, jak podkreśla Baker dwie najważniejsze konsekwencje. Pierwsza z nich to mniejsza niż dotąd objętość każdego wydania, choć wydawca nie sprecyzował ilu stron zabraknie w dzienniku.

Drugim następstwem zmniejszonej objętości ma być zwolnienie z posad części pracowników. Politico opierając się na własnych źródłach przytacza przykład sekcji „Greater New York”, którą do tej pory przygotowywało ponad 30 reporterów, wydawców i osób związanych z produkcją. Podczas środowego spotkania w redakcji „WSJ” członkowie tego zespołu dowiedzieli się, że dział zostanie połączony z dwoma innymi i w związku z tym zespół zostanie zredukowany do 16 osób, z których 12 to dziennikarze. Reszta będzie musiała poszukać innej pracy.

Na razie nie ujawniono, ile osób straci w sumie pracę w związku z planowanymi zmianami w drukowanej wersji „WSJ”. Obecnie cała załoga wydawnictwa liczy ponad 1,5 tys. pracowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „The Wall Street Journal” zmniejszy objętość w druku i zwolni część pracowników

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ech
#dobrazmiana. Następni po "Wyborczej". :-(
13 11
odpowiedź
User
stach
Czy dziennikarze bez granic też uznają to za zamach na demokrację. Może Obama powinien wykupywać więcej reklam w tej gazecie, skoro słabo przędzie.
14 16
odpowiedź
User
planetoidaA3
Jak pisał The WSJ o PiSie? Jak źle, to może trzeba by oskarżyć prezesa i PiS o to, że muszą zmniejszać gazetę i zwalniać. Chyba że w USA gazety upadają bo ich nikt nie czyta, a w PL zawsze przez PiS. Ciekawe jak lewaki się na to zapatrują?
15 19
odpowiedź
User
Medioznawca
30 reporterów w sekcji. W Polsce przygotowywaliby ze dwa ogólnopolskie dzienniki takim składem :)
11 8
odpowiedź