SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAP uruchomiła anglojęzyczny serwis The First News. Surmacz: będziemy pokazywali prawdę o Polsce

Ruszył The First News, anglojęzyczny serwis informacyjny Polskiej Agencji Prasowej. Będą w nim publikowane wiadomości z kraju oraz doniesienia z zagranicy prezentowane z polskiej perspektywy.

Article

Serwis - działający pod adresem Thefirstnews.com - jest podzielony na sekcje dotyczące polityki, gospodarki, kultury i sztuki, nauki, sportu, historii oraz zakładkę Poland Now. Na stronie dostępne są też materiały wideo prezentowane we własnym playerze. Witryna jest obecna na najważniejszych platformach społecznościowych.

Niedawno uruchomiono też na Twitterze anglojęzyczny profil Polskiej Agencji Prasowej.

- Jak zdążyliśmy się zorientować w ostatnich latach, Polska jest często pokazywana w zagranicznych mediach nie do końca tak, jak naprawdę wygląda i my będziemy chcieli delikatnie zweryfikować ten obraz, bo będziemy pokazywali prawdę - stwierdził Wojciech Surmacz, prezes Polskiej Agencji Prasowej.

Według niego witryna w najbliższym czasie ma dotrzeć głównie do środowisk opiniotwórczych. - Pewnie z czasem będziemy budowali coraz szerszą grupę odbiorców - zaznaczył Surmacz.

Nazwę serwisu zaczerpnięto z tytułu eseju Józefa Conrada Korzeniowskiego „The First News”, w którym opisał dzień, kiedy dowiedział się o wybuchu pierwszej wojny światowej.

Serwis zaprojektowała Dominika Szechowicz, wcześniej realizowała projekt m.in. dla portalu informacyjnego The Japan Times.

Polskie Radio od wielu lat redaguje serwis Thenews.pl, dostępny w kilku wersjach językowych, m.in. angielskiej, rosyjskiej, niemieckiej i ukraińskiej.

Z kolei Telewizja Polska przygotowuje anglojęzyczny kanał. Na razie przygotowywany jest serwis Polandinenglish.info, którym będzie zarządzał Robert Bogdański, w przeszłości dziennikarz BBC i prezes PAP.

    

Wojciech Surmacz jest prezesem PAP od 4 stycznia br, wcześniej - od maja ub.r. był wicedyrektorem radiowej Trójki, a przedtem przez pół roku szefem redakcji gospodarczej Polskiego Radia. Od maja 2014 roku do sierpnia 2016 roku był redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej” i wGospodarce.pl, gdzie zastąpił go Maciej Wośko. Wcześniej Surmacz pracował jako dziennikarz w miesięczniku „Forbes” (w latach 2011-2014), tygodniku „Newsweek Polska” (2007-2011) i dzienniku „Puls Biznesu” (w latach 1998-2007).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PAP uruchomiła anglojęzyczny serwis The First News. Surmacz: będziemy pokazywali prawdę o Polsce

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Bosko.

Tylko czemu w nazwie nie ma ani słowa o Polsce (Poland, Polish)?
Pan Surmacz myśli, że ktoś kojarzy zapomniany tytuł Conrada?
I że kojarzy Conrada z Polską?
I że via first news ma pomyśleć, że w portalu chodzi o PL?

No nie.
Tak to marketing nie działa.

Nazwa przypomina swoją ,,celnością" pomysł wysłania w świat żeglarza Kusznierewicza za 3 miliony złotych.
The Kusznierewicz news.

Ech...
odpowiedź
User
racz nam wrócić Panie...
Pisowska Agencja Partyjna tak jak Russia Today będzie prezentowała jedną, jedyną i najpradziwszą prawdę partyją. Wzorcem będzie "Prawda" i to będzie dodatkowym gwarantem prawdziwości najprawdziwszej prawdy.
odpowiedź
User
vcbsfvs
Ooo będzie polskie Russia Today, tylko bardziej śmieszne i toporne :D
odpowiedź