SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok z polskojęzycznymi moderatorami treści

Platforma TikTok zatrudnia polskojęzycznych moderatorów, którzy przez całą dobę pilnują, by nie znajdowały się tam nieodpowiednie treści. Przekonuje też, że jest w stanie z dużym prawdopodobieństwem zweryfikować, czy z danego profilu faktycznie korzysta osoba w odpowiednim wieku (TikTok przeznaczony jest dla użytkowników od 13. roku życia).

Brak osób moderujących treści w mniej popularnych językach bywa bolączką globalnych platform. TikTok zapewnia jednak, że w zespole moderatorów zatrudnione są polskojęzyczne osoby.

- Zdajemy sobie sprawę z faktu, że semantyka lub inne charakterystyczne elementy języka (kontekst, ironia itd.) mogą odgrywać istotną rolę w ocenie treści. Niestety nie podajemy ich liczby, ale nasz zespół moderacyjny zapewnia całodobową opiekę niezależnie od kraju - podkreśla biuro prasowe TikToka

Niedawno TikTok ogłosił, że w trzecim kwartale ub.r. usunął z platformy 91,4 mln filmów za naruszenie zasad społeczności lub warunków świadczenia usług. To ok. 1 proc. wszystkich przesłanych materiałów.

TikTok jest przeznaczony dla użytkowników od 13. roku życia. Jak platforma egzekwuje ten zapis? - Jesteśmy w stanie z dużym prawdopodobieństwem zweryfikować, czy z danego profilu faktycznie korzysta osoba w odpowiednim wieku i podjąć odpowiednią reakcję, z usunięciem konta włącznie – zaznacza TikTok. Nie zdradza jednak, w jaki konkretnie sposób serwis weryfikuje wiek użytkownika.

TikTok podkreśla, że oferowane funkcje kontroli rodzicielskiej pozwalają rodzicom ograniczać aktywność podopiecznych w internecie. - Nasze narzędzia umożliwiają rodzicom zarządzanie ustawieniami dotyczącymi wyszukiwania i treści. Mogą oni też decydować, kto może komentować posty ich podopiecznych (wszyscy, znajomi, nikt), czy ich profile są prywatne, czy nie, a także kto może oglądać filmy, które polubili - wyjaśnia biuro prasowe.

W ub.r. TikTok wprowadził zwiększone zabezpieczenia dla nieletnich użytkowników. Uruchomił też polską wersję Centrum Bezpieczeństwa.

W 2021 roku TikTok znalazł się na pierwszym miejscu najpopularniejszych aplikacji mobilnych. Drugi rok z rzędu wyprzedził konkurentów - na kolejnych miejscach były należące obecnie do koncernu Meta platformy Facebook i Instagram. W Europie TikTok ma już 100 mln użytkowników.

Dołącz do dyskusji: TikTok z polskojęzycznymi moderatorami treści

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
efw
rwrwrwrwr
odpowiedź
User
Peter
Na te platformy powinno się mocno podwyższyć podatki, ponieważ nic nie wnoszą do naszej gospodarki, tylko głupie filmiki. Np. Meta powinna płacić 50-100 mld.dolarów. rocznie, Tak bym właśnie chciał, ale niestety politycy tego kraju są takimi "pudelkami", że aż szkoda szczekać . Te giganty/platformy są tu za darmo i w ogóle nie płacą podatku. Widzisz i nie grzmisz.
odpowiedź