SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TikTok aktualizuje swoją politykę prywatności

TikTok zaktualizował i rozbudował swoją Politykę Prywatności pod kątem zrozumiałości i czytelności. Już wkrótce udostępniona zostanie także seria krótkich materiałów wideo podsumowujących najważniejsze informacje dotyczące przechowywania danych społeczności TikToka.

Article

W przyszłym miesiącu platforma zamierza także udostępnić nowe zasady prywatności skierowane do nastolatków, które składać się będą z prostych materiałów wideo wyjaśniających w jaki sposób dane użytkowników TikToka są gromadzone i wykorzystywane.

Co nowego w polityce prywatności TikToka

Zaktualizowana polityka prywatności TikToka obejmuje zmiany w zakresie łatwiejszego wyszukiwania informacji dotyczących danych osobowych i bezpieczeństwa użytkowników, co czyni ją bardziej przejrzystą i czytelną dla społeczności platformy.

W tym celu TikTok:

•    Dodał odrębną, regionalną stronę internetową Polityki Prywatności,

•    Zrestrukturyzował układ strony i dodał więcej możliwości nawigacji,

•    Dodał więcej szczegółów dotyczących danych użytkowników, sposobu ich gromadzenia oraz wykorzystywania,

•    Udostępnił więcej informacji na temat prywatności użytkowników,

•    Stworzył nową sekcję wyjaśniającą podstawy prawne oraz rodzaje informacji, które wykorzystywane są w celu przetwarzania danych.

- Zaktualizowana Polityka Prywatności umożliwi użytkownikom jeszcze lepsze zrozumienie informacji na temat tego, w jaki sposób przechowujemy ich dane i jakie zmiany mogą dokonywać w zakresie swojej prywatności i bezpieczeństwa na TikToku - powiedziała Sylwia Chada, general manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

Czytaj też: Ruszył konkurs TikTok „Rising Star”

TikTok jest platformą krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, krajach nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio.

Analitycy oceniają, że TikTok na całym świecie ma ok. 3 mld użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TikTok aktualizuje swoją politykę prywatności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl