SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Time Inc. zwolni jedną trzecią pracowników, ale zachowa subsydia od Nowego Jorku

Time Inc. zamierza przenieść się do mniejszej siedziby, planuje zwolnienie prawie jednej trzeciej pracowników. Pomimo zapowiadanych cięć zatrudnienia może liczyć na wsparcie finansowe ze strony nowojorskiego ratusza. - To niespotykane, by subsydia trafiały do firmy, która robi krok wstecz w rozwoju - uważają działacze zajmujący się ochroną rynku pracy.

Article

Według zapowiedzi Time Inc., wydawca takich pism jak „Time”, „Sports Illustrated” i „People”, zamierza przenieść swoją siedzibę ze ścisłego centrum Nowego Jorku na dolny Manhattan. Przeprowadzka wiąże się ze sporymi cięciami zatrudnienia w firmie.

Według informacji uzyskanych przez stację radiową WNYC zwolnienia mają w sumie objąć 917 pracowników, prawie jedną trzecią obecnej załogi Time Inc. W 2014 r. wydawca ogłosił plany przeprowadzki z Nowego Jorku do New Jersey. Wówczas władze miasta, aby zatrzymać firmę u siebie, zaoferowały jej dotacje i ulgi podatkowe o łącznej wartości 10 mln dol. Time Inc. zmienił plany i ostatecznie postanowił uruchomić swoje nowe biuro na Manhattanie, w kompleksie Brookfield Place.

W grudniu ub.r. Time Inc. zapowiedział, że będzie zmierzał do obniżenia kosztów działalności, m.in. poprzez przeniesienie niektórych zadań na firmy zewnętrzne, a także restrukturyzację pozwalającą na wyeliminowanie stanowisk, które dublują się w poszczególnych redakcjach. W styczniu br. zwolniono cały zespół fotografów zatrudnionych w magazynie „Sports Illustrated”.

Fakt, że pomimo restrykcyjnej polityki kadrowej władze Nowego Jorku utrzymały z Time Inc. umowę dotyczącą subsydiowania wydawnictwa, wzbudził zdziwienie wśród specjalistów z organizacji zajmujących się rynkiem pracy. - To niespotykane, by subsydia trafiały do firmy, która robi krok wstecz w swoim rozwoju i tnie zatrudnienie - podkreśliła w rozmowie z WNYC Elizabeth Bird z Good Jobs New York, organizacji działającej na rzecz ochrony i tworzenia nowych miejsc pracy.

Z kolei szefostwo Time Inc. w komunikacie podkreśliło, że jest bardzo zadowolone z pozostania w Nowym Jorku i zapewniło, że firma przyczyni się do rewitalizacji okolic swojej nowej siedziby. Podkreślono też, że władze miasta zachowały się przezornie, pozwalając zatrzymać w Nowym Jorku przedsiębiorstwo zatrudniające wciąż kilka tysięcy pracowników.

Dołącz do dyskusji: Time Inc. zwolni jedną trzecią pracowników, ale zachowa subsydia od Nowego Jorku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl