SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Tina” kończy 30 lat

Dwutygodnik „Tina” w środę obchodzi jubileusz 30-lecia. To drugi tytuł w historii Wydawnictwa Bauer w Polsce.

Article

Pierwsze wydanie „Tiny” ukazało się we wrześniu 1992 roku i było pierwszym polskim masowym czasopismem kobiecym o niskiej cenie egzemplarzowej. Było też drugim czasopismem wydawanym przez Bauera w Polsce (pierwszym był ukazujący się od 1991 roku dwutygodnik „Bravo”, którego wydawanie zakończono w 2017 roku).

„Tina” debiutowała jako miesięcznik, następnie ukazywała się jako dwutygodnik i tygodnik. Jak zaznacza Bauer, już wtedy ważną rolę odgrywały zdjęcia i krótkie, ale treściwe informacje. Z biegiem lat rynek wydawniczy się zmieniał, tak jak i potrzeby czytelniczek. Dostosowując się do nich od 2009 roku „Tina” znowu stała się dwutygodnikiem i jest nim do dziś.

Wydawnictwo pisze, że dzisiejsza „Tina” to przede wszystkim wszechstronność. Dostarcza bowiem czytelniczkom skoncentrowane treści, które można przyrównać do haseł z internetu. Jednocześnie na łamach znajdują się także dłuższe, pogłębione materiały, typowe także dla miesięczników. To, w połączeniu z nowoczesną grafiką, sprawia, że „Tina” kompleksowo odpowiada na obecne potrzeby kobiet – podkreśla Bauer.

Joanna Brodzik na okładce

W jubileuszowym wydaniu dwutygodnika znalazł się wywiad z Joanną Brodzik, która gościła na łamach również z okazji 10. rocznicy istnienia „Tiny”. W numerze jest także poradnicza wycieczka przez dekady. Redakcja wybrała sprawdzone hity ostatniego 30-lecia z zakresu zdrowia, urody i prowadzenia domu oraz wyjątkową, odnoszącą się do archiwalnych wydań modę – nad wyraz aktualną, bo kilka ciekawych trendów z lat 90. ponownie gości na wybiegach.

Wydanie zawiera też przepisy i życzenia kulinarnych mistrzów: Ewy Wachowicz i Tomasza Jakubiaka.

Jubileuszowy numer dwutygodnika „Tina” wspiera ogólnopolska kampania reklamowa obejmująca radio RMF oraz prasę. Wydanie jest dostępne w dwóch wersjach, podstawowej w cenie 2,69 zł i z książeczką kulinarną w cenie 3,49 zł.

W tym roku Bauer zreorganizował prace swoich redakcji. Redakcją Dwutygodników Poradnikowych (poza „Tiną” w jej skład wchodzą „Naj” i „Olivia”) kieruje Urszula Zubczyńska.

Jak wynika z danych PBC, sprzedaż wydania „Tiny” w drugim kwartale br. wyniosła 43 912 egz.

W ub.r. przychody Wydawnictwa Bauer zmalały o 2 proc. do 353,55 mln zł, liczba pracowników - z 523 do 506, a zysk netto - ze 107,82 do 98,93 mln zł

Dołącz do dyskusji: „Tina” kończy 30 lat

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czytnik
Piękny wiek. Gratulacje!
odpowiedź
User
Synwia
Gratulacje! Tylko co się dzieje z literką "a" w logo?
odpowiedź
User
m
To odpadające "a" jest zapowiedzią końca nierentownego tytułu
odpowiedź