SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Współpraca Canal+ i twórców nowego systemu operacyjnego

Titan OS, dostawca nowego systemu operacyjnego na telewizory, zawarł strategiczne partnerstwo z Canal+. Aplikacja nadawcy będzie preinstalowana na urządzeniach z oprogramowaniem konkurenta Android TV. Umowa dotyczy także polskiego rynku.

Twórcy systemu operacyjnego do Smart TV z Barcelony poinformowali, że porozumienie dotyczy: Francji, Belgii, Polski, Holandii, Austrii, Czech, Słowacji, Szwajcarii, Węgier i Rumunii. W tych krajach działają serwisy streamingowe Canal+ albo należącej do niej M7 Group. Dzięki partnerstwu, na urządzeniach z systemem Titan OS aplikacja Canal+ online będzie automatycznie zainstalowania. Klienci nie będą musieli jej pobierać ze sklepu z oprogramowaniem.

Specjalny przycisk na pilocie

Ponadto na pilotach wybranych urządzeń z Titan OS we Francji pojawi się przycisk Canal+, który pozwoli na szybkie uruchomienie aplikacji. W ten sposób europejski konkurent Android TV wyróżnił m.in. największe serwisy streamingowe świata, takie jak Netflix, Amazon Prime Video czy Disney+.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Canal+. Naszą misją jest poprawa wrażeń z oglądania telewizji poprzez łączenie widzów z treściami, które kochają. Rozumiemy, jak ważne jest oferowanie wysokiej jakości treści dostosowanych do wszystkich odbiorców. Ta premiera jest krokiem naprzód we wzmacnianiu naszej oferty treści w Europie. Co więcej, upraszczając odkrywanie treści, nie tylko wzbogacamy wrażenia z oglądania, ale także odblokowujemy bardziej efektywne możliwości zarabiania dla naszych partnerów treści – powiedział Jacinto Roca, dyrektor generalny Titan OS.

„Skróty” do aplikacji na pilotach mogą ułatwiać funkcjonowanie na przykład starszym użytkownikom streamingu. Bywają jednocześnie problematyczne, bo łatwo niechcący uruchomić aplikację w niepożądanym momencie, kiedy pilot leży na przykład na kanapie. Piloty pierwszych przystawek do streamingu zawierały o wiele mniej przycisków, co powodowało, że problem nie występował.  

- Cieszymy się, że możemy ogłosić partnerstwo z Titan OS. Jego równoczesne wdrożenie w dziesięciu krajach odzwierciedla przyspieszenie globalnej ekspansji Grupy Canal+. We wszystkich tych krajach dostęp do treści i pakietów Canal+ będzie płynniejszy niż kiedykolwiek na telewizorach z systemem Titan OS, takich jak Philips Smart TV – dodał Philippe Schwerer, EVP Industrial Partnerships & New Business w Canal+ Group.

Konkurent Android TV na telewizorach marki Philips

W styczniu br. TP Vision, właściciel marki Philips, zawarł strategiczne porozumienie z firmą Titan. To dostawca systemu operacyjnego na telewizory, zbliżonego do Android TV/Google TV. Wybrane modele sprzętów Philipsa są teraz oferowane z oprogramowaniem dostarczonym przez Titan OS.

Titan promuje się jako niezależny, europejski dostawca systemu operacyjnego na potrzeby Smart TV. Firma ma siedzibę w Barcelonie, biura w Amsterdamie i Tajpej. Została założona przez menadżerów wcześniej związanych m.in. z Disneyem czy Rakuten TV. Twórcy nowego systemu twierdzą, że „jest nastawiony na ponowne przemyślenie telewizji”. Ma łączyć w jeden system producentów, wydawców treści, firmy medialne, a także reklamodawców.

W ostatnich latach sprzęty Philipsa były oferowane z systemami Android TV lub Google TV. Wiąże się to ze ścisłym przestrzeganiem restrykcyjnych umów z amerykańskim gigantem. To kłopotliwe dla części producentów, którzy chcą niekiedy szybciej wprowadzić na rynek nowe urządzenia, autorskie nakładki czy funkcje. Z systemów od Google nie rezygnują wciąż na przykład Sony, Xiaomi czy TCL. Ich walorem jest przekraczająca 10 tys. liczba aplikacji dostępnych na takich urządzeniach. Liderem rynku telewizorów jest jednak Samsung, którego system Tizen obsługuje zaledwie około tysiąca aplikacji (WebOS od LG około 1277 aplikacji).

System operacyjny Titan OS został już zainstalowany na telewizorach Philips Linux Smart TV z 2023 i 2024 roku, a wkrótce trafi na kolejne urządzenia dzięki automatycznej aplikacji oprogramowania. Na nich zostanie preinstalowana aplikacja Canal+.

Dołącz do dyskusji: Współpraca Canal+ i twórców nowego systemu operacyjnego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl