SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tłumacz Google dla Androida z trybem konwersacji po polsku (wideo)

Google udostępniło aktualizację Tłumacza Google dla urządzeń z systemem Android. Do aplikacji wprowadzono nowe możliwości oglądania rezultatów tłumaczeń oraz tryb konwersacji dla 12 dodatkowych języków, w tym języka polskiego.

Tłumacz Google dla Androida z trybem konwersacji po polsku (wideo)

Tryb konwersacji, mający umożliwiać płynną rozmowę z obcojęzyczną osobą stojącą obok użytkownika, pojawił się w Tłumaczu Google dla Androida jako eksperymentalna funkcja w początkowej fazie rozwoju na początku bieżącego roku (więcej na ten temat).

Do tej pory trybu konwersacji można było używać jedynie pomiędzy językami angielskim i hiszpańskim. Teraz funkcja obsługuje tłumaczenie "mówienie-mówienie" w 14 językach - pomiędzy angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, holenderskim, hiszpańskim, mandaryńskim chińskim, japońskim, koreańskim, rosyjskim, czeskim, polskim, tureckim i brazylijską odmianą portugalskiego.

Aby skorzystać z funkcji, użytkownik może powiedzieć to co chce do mikrofonu, a aplikacja automatycznie przetłumaczy jego słowa i głośno przeczyta tłumaczenie. Osoba, z którą rozmawia, może wtedy odpowiedzieć w swoim języku, a aplikacja przetłumaczy jej wypowiedź na język interlokutora i głośno wymówi.


Google informuje, że technologia nadal jest dostępna w wersji Alfa, w związku z czym czynniki takie jak szum tła czy regionalne akcenty, mogą sprawić, że nie zrozumie ona co mówi użytkownik.

W sytuacji gdy np. użytkownik chce powiedzieć "where is the train?", a mechanizm rozpoznał to jako "where is the rain?", istnieje możliwość ręcznego poprawienia pojedynczych słów przed tłumaczeniem. Do słownika można także dodawać nowe wyrazy.

Z kolei sprawdzając rezultat tłumaczenia, możliwe jest teraz naciśnięcie ikony ze szkłem powiększającym, aby obejrzeć je w trybie pełnoekranowym i pokazać osobie znajdującej się obok, lub po prostu użyć gestu uszczypnięcia by powiększyć tekst.


Tłumacz Google dla Androida obsługuje teraz 63 języki, w tym 24 w trybie tekst-do-mowy i 17 w trybie wprowadzania głosowego. Interfejs użytkownika został także dostosowany do większych ekranów tabletów.

Najnowszą wersję Tłumacza Google można pobrać z Android Market. Aplikacja dostępna jest dla smartfonów i tabletów z wersją systemu Android 2.2 lub wyższą.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tłumacz Google dla Androida z trybem konwersacji po polsku (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl