SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„To & Owo TV” przenosi się do Warszawy, wymiana całej redakcji

Wydawnictwo Bauer zdecydowało o przeniesieniu z Łodzi do Warszawy redakcji tygodnika telewizyjnego „To & Owo TV”. Pismo będzie mieć jednak nowy zespół redakcyjny, bo cała jego łódzka redakcja rozstała się ze spółką.

„To & Owo TV” przenosi się do Warszawy, wymiana całej redakcji

Jak podano w przesłanym do Wirtualnemedia.pl komunikacie, powodem przeniesienia redakcji magazynu jest „optymalizacja kosztów prowadzonej działalności wydawniczej w ramach segmentu czasopism telewizyjnych poprzez ograniczenie lokalizacji do Warszawy”. „To&Owo TV” to jedyne pismo telewizyjne Bauera, które było przygotowywane w Łodzi. Niemiecki wydawca nie założył bowiem tytułu, ale kupił go w połowie lat 90. „TO & Owo” powstało już pod koniec lat 80.

W związku z przeprowadzką magazynu z Wydawnictwem Bauer rozstała się cała 11-osobowa redakcja, która przygotowała „To & Owo TV” w Łodzi wraz z dotychczasowym redaktorem naczelnym pisma Włodzimierzem Krawczykiem. Nowy zespół redakcyjny liczy 12 osób. Jest nim pięciu pracowników zamkniętego w marcu br. „Imperium TV” (więcej na ten temat), czterech, którzy przeszli z innych tytułów Bauera, a trzy osoby to nowi pracownicy wydawnictwa. Nowym redaktorem naczelnym tygodnika został Paweł Nosowski, dotychczas wicenaczelny „Tele Tygodnia”.

Warszawa będzie teraz siedzibą wszystkich redakcji z segmentu magazynów telewizyjnych i innych segmentów Bauera z wyjątkiem segmentu pism o grach oraz pism popularnonaukowych. Jak zapewnia spółka, zarówno dyrektor wydawniczy tych segmentów, jak i redakcje pism w niego wchodzących, pozostaną w stolicy Dolnego Śląska.

W I kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „To & Owo TV” wyniosła 428 586 egz., czyli o 5,3 proc. mniej niż rok wcześniej (dane ZKDP).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „To & Owo TV” przenosi się do Warszawy, wymiana całej redakcji

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Super!
Gratulacje dla Pawła! Należało Ci się!
8 8
odpowiedź
User
Tomek
Po jaką cholerę aż 12 osób, chyba żeby dłubały w nosie całe dnie.
8 8
odpowiedź
User
Boguś
Trzask prask i gotowe, cały gabinecik na bruczek. tradycja, kultura, duch pisma out. A potem zdziwko, że sie nie sprzedaje
8 8
odpowiedź
User
Gabi
Boguś w Ctrl+C i Ctrl+V nie ma żadnego ducha ;))
8 8
odpowiedź
User
pwck
Kupowałem "To i Owo" od pierwszego numeru i było to fajne pismo poświęcone telewizji satelitarnej. Potem przestałem kupować i teraz z sentymentu kupiłem aktualny numer. Niestety nie ma to nic wspólnego z tamtym pismem z jego początków. Teraz kolejna demolka! Jeżeli ktoś uważa, że zmiana redakcji nie ma na nic wpływu to polecam miesięcznik CHIP. Było to znakomite pismo komputerowe, a od kilku numerów przypomina katalog z supermarketu z elektroniką. Zmienił się naczelny :) Tak więc to nie klienci rezygnują z czasopism, tylko czasopisma z klientów. Na własną prośbę.
9 8
odpowiedź