SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tobias Solorz prezesem Cyfrowego Polsatu, Agnieszka Odorowicz w zarządzie

Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu mianowała Tobiasa Solorza, dotychczasowego wiceprezesa spółki, na stanowisko jej prezesa. Nowym członkiem zarządu firmy będzie Agnieszka Odorowicz.

Tobias Solorz, prezes Cyfrowego PolsatuArticle

Poprzednio przez ponad rok prezesem Cyfrowego Polsatu był Tomasz Gillner-Gorywoda, który objął tę funkcję w październiku ub.r., po odejściu z firmy Dominika Libickiego. Teraz będzie w spółce członkiem zarządu.

Tobias Solorz stanowisko wiceprezesa Cyfrowego Polsatu zajmował od sierpnia ub.r., odpowiadał za nadzór właścicielski nad wszystkimi podmiotami należącymi do spółki. Wcześniej był prezesem operatora telekomunikacyjnego Polkomtel, którego Cyfrowy Polsat przejął w połowie ub.r.

Ponadto rada nadzorcza firmy zdecydowała, że członkiem jej zarządu od początku marca przyszłego roku będzie Agnieszka Odorowicz.

Agnieszka Odorowicz od 2005 roku do października br. była dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W połowie br. bez powodzenia startowała w konkursie na członków zarządu Telewizji Polskiej, a w listopadzie odeszła z rady nadzorczej Polskiego Radia.

W latach 2003-2005 Odorowicz pracowała w Ministerstwie Kultury, pełniąc kolejno funkcje pełnomocniczki ministra kultury ds. funduszy strukturalnych oraz sekretarza stanu (odpowiadała za departament prawny i ekonomiczny, sprawy europejskie i współpracę z parlamentem). Od 1997 do 2003 roku była dyrektor artystyczną Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej, a w latach 2001-2009 pracowniczką Akademii Ekonomicznej w Krakowie (zajmowała się naukowo zarządzaniem kulturą, ekonomią kultury i promocją regionów, w latach 2002-2004 kierowała na uczelni centrum rozwoju i promocji). Z zawodu jest ekonomistką i managerem kultury, ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tobias Solorz prezesem Cyfrowego Polsatu, Agnieszka Odorowicz w zarządzie

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
k
0dorowicz będzie teraz produkoweac knoty i gnioty za kase Polsatu ale to szybko się skończy bo to kasa prywatna a nie panstwowa
odpowiedź
User
Zdzisiek M.
Agnieszka Odorowicz przynajmniej na czymś się zna.. Dobry wybór. Może Polsat jakieś dobre filmy zacznie robić. :-) :-) :-)
odpowiedź
User
Maria Fort
Stary układ Władzy z p. Agnieszką. Teraz będzie wykonywała zlecone polecenia misyjne w POLSACIE. Układ trzyma się twardo.
odpowiedź