SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tok FM i Radio Zet z największym wzrostem wpływów reklamowych. W dół RMF Classic i Eska (Top10)

W okresie od stycznia do sierpnia br. wydatki reklamowe w radiu wzrosły w porównaniu do tego samego okresu ub.r. o 3,7 proc. Największe wzrosty odnotowały w tym okresie Tok FM i Radio Zet. Mniej na reklamach zarobiły z kolei RMF Classic, Eska Poznań i Eska Warszawa.

Shutterstock.comArticle

W okresie od stycznia do sierpnia br. cennikowe wpływy reklamowe stacji radiowych wyniosły 5,37 mld zł. Było to 3,7 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2019 roku – wynika z analizy Wirtualnemedia.pl (dane cennikowe netto, bez rabatów, Kantar Media).

Niezmiennie liderem przychodów z reklam wśród rozgłośni radiowych jest RMF FM. Stacja w omawianym okresie zarobiła nieznacznie więcej niż przed rokiem – 1,66 mld zł.
Drugie na podium Radio Zet zwiększyło przychody z reklam o 9,4 proc., do 949,6 mln zł, a trzecia na podium radiowa Trójka zmniejszyła je w skali roku o 0,9 proc., do 299,6 mln zł.

Wpływy reklamowe radiowej Jedynki wyniosły 153 mln zł (wzrost o 6,9 proc.),  Vox FM - 125,6 mln zł (wzrost o 9,4 proc.), Tok FM – 125,3 mln zł (wzrost o 10,1 proc.), Eski Wrocław – 68,9 mln zł (wzrost o 8,7 proc.).

Mniej na reklamach zarobiły z kolei Eska Warszawa – 73,9 mln zł (spadek o 2,5 proc.), RMF Classic – 65,9 mln zł (spadek o 15,3 proc.) i Eska Poznań – 62 mln zł (spadek o 6,3 proc.).

W omawianym okresie radio było jedynym medium, które w porównaniu z ub.r. zanotowało wzrost wpływów z reklam.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tok FM i Radio Zet z największym wzrostem wpływów reklamowych. W dół RMF Classic i Eska (Top10)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
stefan84
Przecież to są kwoty zupełnie z czapy. Klienci na wstępie dostają 90% rabatu. Wystarczy porównać z rocznymi wynikami finansowymi które sami publikujecie.
odpowiedź