SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tom Fussell na czele BBC Studios

Tom Fussell został dyrektorem generalnym BBC Studios, komercyjnego ramienia BBC Group, zajmującego się produkcją i dystrybucją programów. Będzie także członkiem Komitetu Wykonawczego BBC.

Tom Fussell, fot. BBCArticle

Fussell pełnił funkcję tymczasowego dyrektora generalnego od września 2020 r. Jako dyrektor generalny będzie odpowiedzialny za kierowanie rozwojem i realizacją "ambitnych planów globalnej ekspansji". Do jego obowiązków należy także "dalsze pogłębianie zaangażowania i dobrego samopoczucia pracowników oraz zakorzenienie zrównoważonego rozwoju w całej firmie".

Komentując nominację, Tim Davie, dyrektor generalny BBC, powiedział: "W zeszłym roku Tom udowodnił, że jest wybitnym liderem BBC Studios, prowadząc firmę przez najtrudniejsze czasy oraz osiągając dobre wyniki. Mamy ogromne ambicje związane z biznesem: chcemy tworzyć odważne i błyskotliwe treści dla odbiorców na całym świecie oraz wprowadzać światowej klasy brytyjskie programy w nowy sposób. Cieszę się, że Tom poprowadzi zespół BBC Studios, aby zrealizować tę wizję".

Zaczynał w BBC w 1997 r.

Tom Fussell dodał: "Jestem zaszczycony, że mogę w przyszłości kierować BBC Studios, które w coraz większym stopniu wspiera wszystkie strategiczne priorytety BBC Group, od unikalnych treści słynących z bezstronności po przychody online. Mając ambicję służenia zarówno brytyjskiej, jak i międzynarodowej publiczności w nowy sposób, moją rolą jest praca ze wszystkimi w BBC Studios, aby wzmocnić i zmienić wszystko, co planujemy robić w przyszłości".

Fussell dołączył do BBC Worldwide jako dyrektor finansowy w 2016 r., obejmując tę ​​samą rolę w nowo połączonym BBC Studios w 2018 r. Zasiada w radzie BBC Commercial Holdings, a także jest prezesem BBC StudioWorks. Wcześniej pełnił szereg funkcji finansowych w ówczesnych BBC Production i BBC Group Finance w latach 1997-2007.

Poza BBC Fussell pełnił funkcję dyrektora finansowego Grupy Shine w latach 2013-2015, pozostając do zakończenia fuzji z Endemol. Pełnił różne role dyrektora handlowego w Harper Collins UK, a także był dyrektorem finansowym Random House w Wielkiej Brytanii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tom Fussell na czele BBC Studios

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl