SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomas Lauko regionalnym dyrektorem operacyjnym na Europę w Publicis Groupe

Od 2 stycznia 2019 roku stanowisko regionalnego dyrektora operacyjnego ds. Europy Północnej i Środkowej w Publicis Groupe obejmie Tomas Lauko. Będzie raportował bezpośrednio do Jarka Ziębińskiego, CEO firmy na region Europy Północnej i Środkowej.

Article

Tomas Lauko, ostatnio piastujący stanowisko globalnego lidera ds. klientów w Publicis Media, będzie pracował w Warszawie. Ma odpowiadać za współpracę i wymianę wiedzy pomiędzy zespołami Publicis Groupe w regionie. Ma to wzmocnić kompetencje digitalowe, mediowe i związane z pozyskiwaniem nowego biznesu. Powierzono mu również zadanie nadzorowania integracji niedawno przejętej Grupy Kindred w Czechach.

- Tomas reprezentuje nowe pokolenie liderów posiadających rzetelną znajomość naszego regionu powiązaną z globalnym doświadczeniem zawodowym. Bardzo ważne jest to, że jego profil zawodowy, kompetencje i doświadczenia doskonale wpisują się w potrzeby Grupy Publicis w regionie Europy Północnej i Środkowej na obecnym etapie transformacji. Cieszymy się na tę współpracę, szczególnie teraz, kiedy rozpoczynamy nowy rozdział naszego rozwoju - powiedział Jarek Ziębinski, CEO w regionie Europy Północnej i Środkowej.

Tomas Lauko pracę w Publicis Groupe rozpoczął dziesięć lat temu w firmie Zenith, gdzie odpowiadał za rozwój biznesowy oraz digitalowy w Europie Środkowej i Wschodniej. Jego zadaniem było także nawiązanie partnerstw digitalowych i technologicznych między innymi z takimi firmami jak Facebook, Google, Adform czy Gemius. Awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego Zenith w Czechach, gdzie odpowiadał za transformację firmy i jej kondycję finansową. Następnie od początku 2014 r. był dyrektorem generalnym Zenith w Rosji, gdzie przeprowadził agencję i jej klientów przez trudne lata spowolnienia gospodarczego w tym kraju. Bezpośrednio przed objęciem obecnego stanowiska, od końca 2016 r., pracował w Paryżu jako globalny lider ds. L’Oreal.

W trakcie swojej kariery nowy COO pracował w Czechach, Niemczech, Rosji i Francji. Odpowiadał za działania lokalne, regionalne i globalne. W tym okresie zdobył ogromne doświadczenie we współpracy zarówno z klientami lokalnymi jak i międzynarodowymi w bardzo różnych kategoriach rynku, w tym między innymi w branży kosmetycznej, dóbr luksusowych, odzieży, telekomunikacji, produktów i usług internetowych, motoryzacji, finansach, branży spożywczej, higieny osobistej, farmacji, zabawkarskiej oraz handlu detalicznego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomas Lauko regionalnym dyrektorem operacyjnym na Europę w Publicis Groupe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl